Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Reklamował ktoś z was klocki LEGO? (,)
W skrócie, kupiłem zestaw 17101 i nie działa w nim serwo;(

Kupiłem sobie jakieś 2tyg temu zestaw LEGO boost (17101), przyszedł w pudełku wszystkie części w woreczkach oryginalnie zapakowane. Wszystko się zgadza niczego nie brakuje. Odłożyłem na półkę i po dwóch tygodniach zabrałem się wczoraj za składanie. Okazało się że nie działa kluczowy moduł w tym zestawie czyli move hub(zdjęcie)- a dokładniej serwo B - co chwilę się zacina i nie chce się kręcić.
Nie wiem teraz czy reklamować to bezpośrednio u LEGO, czy lepiej bujać się z sprzedawcą? Mam na to fakturę, jest to zestaw nowy, nagrałem jakieś filmiki żeby pokazać że nie działa. Na stronie LEGO jest możliwość zgłaszania uszkodzonych zestawów, przeszedłem cały proces, zaznaczyłem element, opisałem w 80znakach co nie działa i niby dostałem info że wkrótce się do mnie odezwą, ale ilość takich zamiennych części jest mała.

Ktoś z was przechodził proces reklamacyjny w LEGO? Jak to wygląda? Ile to może realnie potrwać?
#lego #legodeals #legotechnic
UrimTumim - Hej Mirki, 
Reklamował ktoś z was klocki LEGO? (╯︵╰,)
W skrócie, kupiłe...

źródło: comment_4TX4TxHRLVJ0hGgKZKJo2waWSHN6phMd.jpg

Pobierz
  • 6
@UrimTumim: Jak do tej pory reklamowałem tylko brak jednej płytki 2x2 w zestawie. W ciągu kilku dni dostałem brakujący klocek listem poleconym. Ale w tym wypadku pewnie będzie jakaś procedura weryfikacji uszkodzenia, bo jednak część kosztowna i łakomy kąsek do wyłudzeń.
@Swilk: @boguslaw-de-cubalibre: @Polanin:
Dzięki za informacje/podzieleniem się doświadczeniami. Lego odpisało na formularz błyskawicznie, od razu wysłali nowy element i opłacili mi przesyłkę bym wysłał im mój uszkodzony (do kontroli przez dział jakości).
Miałem cichą nadzieję, że może zostanę z niedziałającym elementem i jakoś uda mi się go rozwiercić i naprawić, ale takie rozwiązanie też jest ok;) cóż, wracam do domu rozkładam zestaw, pakuję element do paczki i poczekam tych
@Swilk: ja reklamowałem serwo Power Fuctions i od razu wysłali mi nowe wraz z kopertą, w której mogłem im odesłać stare do analizy, co też uczyniłem. Bardzo mają fajnie to ogarnięte ( ͡° ͜ʖ ͡°)