Wpis z mikrobloga

Mam Rpi4 z 1GB RAM - na tym mam kiosk mode (samo chromium, bez GUI) z jedną prostą stronką, przeglądanie pewnego katalogu praktycznie bez obrazków. Działa to dość wolno, reakcja między kliknięciem a reakcją jest dużo wolniejsza nawet niż na starym kompie o gorszych parametrach niż Rpi4. Gdzie szukać przyczyny?
#raspberrypi #rpi #linux
  • 11
  • Odpowiedz
@ikov: ja się np. zastanawiam jak to jest możliwe, że RPi3B odpala kodi i filmy w 1080p, a odpalę przeglądarkę z pandorąRadio i trzeba czekać 5 sekund na reakcję na kliknięcie :D
  • Odpowiedz
@grzemach: Obciążenia w tej chwili nie sprawdzę, nie mam możliwości, ale z tego co się orientuje - minimalne. Stronka bez grafik i multimediów leży na innym serwerze w internecie, ale działa przyzwoicie. Aaa, RPi łączy się przez wifi, może to ma znaczenie. Często traciło połączenie, teraz co kilka jakiś czas wysyła pinga żeby utrzymać aktywność sieci (opcja oszczędzania energii w raspi-config wyłączona).
  • Odpowiedz
@grzemach: Kanały ustawione tak, by nic się nie gryzło (na obiekcie tylko jakieś szczątkowe zasięgi innych sieci). Spróbuję przy okazji pociągnąć kawałek skrętki i zobaczę czy będzie zmiana, chociaż sąsiedni komp z kartą wifi działa ok.
  • Odpowiedz
@grzemach: Później to sprawdzę, bo nie mam tam teraz dostępu. Dzięki za podpowiedzi, jak coś będę wiedział pozwolę sobie Cię zawołać.
  • Odpowiedz