Wpis z mikrobloga

W Kapsztadzie też jest bezpiecznie... Ale tam rządzi inna partia niż w całym kraju... I ceny są takie, że biednych czarnych nie stać na autobus do centrum xD byłem, widziałem, ogólnie to cały kraj pochłonięty żądzą zemsty na białych i chęcią dowalenia każdemu mniejszemu plemieniu...
  • Odpowiedz
Co jest tego przyczyną? Miasto powstało na prywatnej ziemi i jest zakaz mieszkania i zatrudniania czarnych


@VascoDeGamer: myślę, że przyczyną może być coś innego niż po prostu "zakaz mieszkania i zatrudniania czarnych"
  • Odpowiedz
@drlect3r: To nie jest rasizm tylko sama prawda. Mówi to wykopek co całe życie spędził na zadupiu i przegląda neta. Weź chłopie pojedź do afryki to zobaczysz, że gdzie bardziej biali ludzie tym bardziej ogarnięte miejsce. Czarni po prostu nie potrafią się dostosować do życia w cywilizacji i im odbija jak mają zbyt dużo wolności. Porozmawiaj sobie z starszymi ludźmi jak wyglądała Libia zanim amerykanie zniszczyli ten kraj, tylko ktoś
  • Odpowiedz
ilość mieszkańców się podwaja z roku na rok

Its population – currently around 1,700 – has doubled over the last seven years. The most recent census estimates growth of more than 10% a year [...]


@VascoDeGamer: Naprawdę? Wystarczyło wrzucić do Google Translatora, jeśli nie znasz angielskiego.
  • Odpowiedz
widziałem, ogólnie to cały kraj pochłonięty żądzą zemsty na białych i chęcią dowalenia każdemu mniejszemu plemieniu...


@CwanyGuziec: Czyli standard w każdej postkolonialnej republice bananowej.
  • Odpowiedz
@Drah_Lite: nie wiem czemu mnie atakujesz.
Nie byłem i nie wiem jak tam jest.
Z tego co opisujesz to jest tak jak się domyślałem.

Zwróciłem uwagę na błąd logiczny i napisałem, żebyś dodał tag.
Ogólnie jestem zwolennikiem
  • Odpowiedz
@Drah_Lite wiadomo. Jak w Polsce jest lipa to wina zaszłości historycznych, komunizmu, wojen, rozbiorów itd. ale jak w jakimś afrykańskim kraju jest lipa to dlatego, że mieszkają tam czarni, którzy nie potrafią nic ogarnąć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@konto_dla_trybu_nocnego co to znaczy ogarnąć? Rozwijali się jakimś swoim tempem i tyle. W żadnym razie ich mniejszy poziom zaawansowania technologicznego i społecznego nie dawał przyzwolenia i usprawiedliwienia Europejczykom np do zrobienia z mieszkańców Afryki darmowej siły roboczej. To, że II RP była słaba, dawało Hitlerowi pozwolenie na jej zajęcie?
  • Odpowiedz
@VascoDeGamer: W dobrze funkcjonującym państwie, możnaby łatwo posądzić ich o rasizm, ale przy obecnym nastawieniu wobec białych ludzi w RPA, nie dziwię się, że coraz więcej osób chce żyć w takim mieście.
  • Odpowiedz