Wpis z mikrobloga

przyszedł Mi Air Purifier 3 i szybkie spostrzeżenia
co do automatyzacji to nie ma takiego szału jakiego oczekiwałem, ale po kolei:
- tryby: auto, noc, "3 poziomowy: 1,2,3" oraz manualny - suwakiem moc do ustalenia. Tu nowością jest ten tryb 3 poziomowy
- w automatyzacji nie ma do wyboru tego trybu z 3 poziomami - a wielka szkoda bo wtedy mógłbym mieć taki podrasowany tryb auto
- w automatyzacji nie ma opcji on/off - beznadzieja, w 2 taka opcja jest i na przycisku nie mogę skonfigurować pod jedną akcją on/off tylko musiałbym dwie akcje do tego użyć
- dźwięk wentylatora jest troszkę inny jak w 2
- powierzchnia wywiewania powietrza zajmuje całą górę
- w porównaniu do 2, czujnik to niebo a ziemia

i to by było na tyle

Pobierz trollasek - przyszedł Mi Air Purifier 3 i szybkie spostrzeżenia
co do automatyzacji ...
źródło: comment_XpXgRIr1CPlBC0KffD9cU50CM28BjCm6.jpg
  • 40
@bigasslover: próg na trybie auto to 75 pm przy którym zaczyna mocniej oczyszczać. Ale tryb manualny to taki w którym wybieram moc oczyszczania i także próg w jakim ma się przełączać, np. 25pm.
i na pewno nie trwa to 30 min- gdy popsikam się antyperspirantem to w ciągu 2 min załącza się.
@bigasslover: tryb auto to taki, w którym sam zmienia obroty w zależności od jakości powietrza, niestety dostosowany do chińskich norm i nie można tego w aplikacji zmienić.
tryb manualny to taki, w którym ustawiasz na suwaku konkretną moc.
w automatyzacji masz do wyboru:
"gdy jest więcej pm od x" to y,
"gdy jest mniej pm od x" to z,
za x wstawiasz dowolną wartość, natomiast y,z to wybrany tryb(istnieje jeszcze nocny)
- gdy otwieram okno oczyszczacz się wyłącza

- wyłącza się także gdy nikogo w domu nie ma(przestanie wykrywać ruch)

-


@trollasek:
Możesz podpowiedzieć jak to zrobić?
dzisiaj dostałem swoją 3
otwarcie okna to pewnie masz czujniki otwarcia, czy jakoś inaczej to rozwiązujesz
czujnik ruchu to też osobne urządzenie?
@trollasek: Jeszcze jedno pytanie. Czyli oczyszaczac moze byc caly czas podlaczony do sieci, i zczytuje sobie poziom pm2.5 i jak jest ponizej 20 to w ogole wiatraki nie chodza a jak wskoczy powyzej 20 to sam zacznie oczyszczac ?
Jeszcze jedno pytanie. Czyli oczyszaczac moze byc caly czas podlaczony do sieci, i zczytuje sobie poziom pm2.5 i jak jest ponizej 20 to w ogole wiatraki nie chodza a jak wskoczy powyzej 20 to sam zacznie oczyszczac ?


@bigasslover: @trollasek: No nie do końca. Kupiłem niedawno Xiaomi Air Purifier 3 i odpala oczyszczanie dopiero jak poziom PM2.5 przekroczy 75µm/m bo taka jest chińska norma zanieczyszczeń. Europejska jest prawie 4 razy
@trollasek: Nie masz czasem problemu, że niektóre reguły się nie odpalają mimo spełnienia warunków dopóki się nie odpali aplikacji? Zrobiłem sobie manualny powyżej 20 i auto poniżej 15. Odpala się manualny i schodzi poniżej 15 i dalej leci manualny dopóki nie odpalę aplikacji.