Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zdzisiek-bula:b jeśli X jest duże i nie masz żony i mozess wygenerować koszty np nowy samochód to B2B

Jeśli masz żonę z którą mieścisz się w 1 progu albo nie masz ale też się mieścisz i nie jesteś w stanie generować kosztów to UoP
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zdzisiek-bula: według mnie przejście na B2B opłaca sie gdzieś między 10-15k brutto UoP

Tylko jeśli nie masz kosztów i nie wypadasz w podatek 32% to cały zysk z przejścia na B2B pochodzi z mniejszego ZUSu. Żeby być fair to trzebaby zaoszczędzona kase z takiego przejścia samemu gdzieś inwestować na emeryturę a o życia zostawić sobie tyle samo co na UoP
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: dużo wcześniej opłaca się przejść na b2b - jeśli rozliczasz się sam to progiem przejścia na b2b jest około 7k netto na UOP.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: jasne że tak lepiej być na płatnym urlopie i płatnym L4

Ale leasingu w koszta nie weźmiesz mając UOP

Łatwiej jest tworzyć coś swojego / robić dodatkowe projekty gdy masz działalności.
Nie wszystkie firmy chcą się bawić w umowy o dzieło, więc wystawiając fakturę - masz przewagę nad ludźmi którzy pracują na umowie o dzieło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IcyHot: Dlatego ja pracuję na UoP i mam działalność. Realny koszt prowadzenia DZ w takim przypadku to ~300zl na rok. Przez pierwszy rok można nawet nie mieć przychodu. A stratę wykorzystać w kolejnych latach do zmniejszenia podatku. Wystarczy że w ciągu roku kupisz lepszego laptopa i już jesteś do przodu. Jak masz duże dochody z UoP to z leasingiem też nie ma problemu. Tylko w końcu jakies faktury trzeba zacząć wystawiać
@zdzisiek-bula: pozwole sobie zinterpretowac slowa takie jak "wyrobiona pozycja" i "spokojna robota" jako to ze jestes obecnie w strefie komfortu i np. nie masz za wiele wyzwan. Otoz strefa komfortu w IT moze oznaczac, ze stoisz w miejscu z rozwojem, co jest niebezpieczne. Zmiana roboty to zawsze okazja do przyspieszenia tego rozwoju (inni ludzie, inne konwencje, inne doswiadczenie) ale jednak poszukalbym roboty w granicach 1.3xk.