Wpis z mikrobloga

Nosił ktoś z was soczewki sferyczne i toryczne? Dotychczas nosiłem sferyczne ale pojawił mi się astygmatyzm i teraz będą toryczne. Czy jest jakaś różnica w odczuciach między tymi soczewkami? Bo póki co wiem tyle że są droższe i trudniej dostać odpowiednie moce.

#soczewki #okulista #okulary #wzrok
  • 5
@LibertyPrime: Praktycznie niemożliwe jest kupienie na sztuki tak jak kupuje się sferyczne, bo jest bardzo dużo kombinacji. Jak zamawiać to całymi opakowaniami. Różnica w konstrukcji soczewki dla szarego użytkownika jest żadna. Natomiast różnica w widzeniu i ogarnianiu przestrzeni po przesiadce zależy od tego na jaki cylinder wskakujesz. Przykładowo ja od razu na +2D zostałem wrzucony i jadąc autem ogarniałem przestrzeń jakbym siedział na asfalcie, a nie fotelu :)
@TheMan: i co, w końcu przyzwyczaiłeś się do tych cylindrów? Bo ja odebrałem okulary wczoraj i jest... trochę dziwnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzę dobrze ale mam trochę pomieszane perspektywy, np. płaskie powierzchnie z bliska wydają mi się nachylone a sam się czuje jakbym miał 3m wzrostu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LibertyPrime: Zajęło mi to 4 tygodnie. Ale przeskok z 0 na 2 to podobno bardzo dużo i niektórzy nie dają rady i robią to stopniowo, mniejszymi różnicami mocy. Też na początku patrząc na książkę lub monitor widziałem trapez zamiast prostokąta.