Wpis z mikrobloga

Nie tylko za oknem, ale i w świecie anime lato dobiegło już końca, a wraz z nim tytuły, które cieszyły nas w wakacyjne dni.

Przez wielu poprzedni sezon był uznawany za jeden z najlepszych od dłuższego czasu. Co się w nim kryło? Jakie perełek dostarczyli nam producenci? Które anime wywołało największy szum na gałęzi?

❗️Tego wszystkiego dowiecie się z naszego najnowszego filmu!

W nim między innymi:

Vinland Saga
▪️Dr. Stone
Fire Force

szogu3 - Nie tylko za oknem, ale i w świecie anime lato dobiegło już końca, a wraz z ...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thachi: Nie wiem jak wam mogą się podobać taki głupkowaty i sztampowy MC jak w vinland saga, według mnie robi z serii anime dla dzieci.

Dr Stone przynajmniej trochę próbuje into gagi, bo fabuła i aspekt "popularnonaukowy" zbyt wyrafinowany nie jest. W każdym razie obie serie to dla mnie średniaki.
  • Odpowiedz
@Thachi: @jtank: ależ spokojnie, każdy przecież ma swój gust i naprawdę sporą liczę serii do wyboru :D My lubimy zarówno kamyka jak i wikingów

Ale wspólnie doszliśmy do wniosku, że Fire Force to shit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szogu3: Szczerze mówiąc to nic, raczej wolę poczekać aż seria wyjdzie cała i wolę oglądać te sprawdzone. Nadrabiam teraz kimetsu no yaiba, bo ma bardzo wysokie oceny, ale to chyba z jeszcze poprzedniego i jak na razie jest okej, ale nie rozumiem czemu ludzie się nad tą serią zachwycają, ale obejrzałem 8 odcinków może potem będzie lepiej
  • Odpowiedz
@Thachi: zauważ że tylko napisałem "próbują into gagi", a nie że mają dużo zabawnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie obie serie mało mnie grzeją, i Vinland i Dr Stone, przy czym Vinland jeszcze kiedyś ogarnę mangę i liczę że będzie troszeczkę lepiej.

jak na razie jest okej, ale nie rozumiem czemu ludzie się nad tą serią zachwycają, ale obejrzałem 8 odcinków może potem będzie lepiej

Później
  • Odpowiedz
Później się trochę rozkręca + seria jest ładna + dzieje się w mało reprezentowanym w anime okresie Taishou + nawet spoko worldbuilding i klimat.


@jtank: No tak, ale jak na razie to zalatuje troche sztampą i kiczem i czasami taką głupią wzniosłością, no ale nie jest najgorzej i pewne motywy mnie ciekawią, więc oglądam dalej
  • Odpowiedz
@Thachi: tak jak mówię gdy MC zaczyna swoje wygłupy w vinland saga i zmienia się w mhrocznego terminatora, to jest to bardziej żenujące niż najgorsze z gagów w dr stone. Momentami czułem się jakbym oglądał jakieś tokyo ghoul XD

zalatuje troche sztampą i kiczem i czasami taką głupią wzniosłością,

To akurat na swój sposób celowa cecha gatunku, lekki chuuni, musisz się przyzwyczaić. Mi się podoba ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@jtank: Zobaczymy, może kimetsu zasłuży na 7, na razie bym dał 6. A główny bohater vinland sagi mnie ani nie #!$%@? ani też go nie lubię. A kaneki w tokyo ghoulu był fajny, ale w mandze
  • Odpowiedz