Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #sdr i może trochę #krotkofalarstwo, ale tylko trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nasł#!$%@? sobie okolice swoim SDRem. U mnie w mieście jest jedno lokalne radio, które nadaje na 107,5 MHz. No i fajnie, na 107,5 odbieram ten sygnał...


Od czego to zależy? To nadajnik tak śmieci w eterze, czy po prostu fale się jakoś odbijają i dlatego słyszę ich na tylu częstotliwościach? Odbieram to na zwykłym prostym dipolu.
  • 30
@art212: No tak...oprogramowanie SDR Console V2 na Windows nie wspiera modelu RSP1A, ale wspiera starszy RSP1 którego nie warto kupować, choć i tak jest znacznie lepszy niż RTL-SDR..
@AleBrew dzieki że masz cierpliwość do mnie ;) Chodzi mi jaki mam zakupić sprzęt: czy wystarczy coś na Windows czy na Raspberry Pi? oraz co konkretnie zainstalować: sdr console v2 czy v1? Całość miała by służyć do zdalnego odsłuchu przez internet stacji, która jest w domu...
@art212: No to na początek rtl_sdr i na Windows SDR Console V2. Wydasz grosze na początek, odbiór co prawda nie będzie rewelacyjny, ale sprawdzisz sobie zachowanie wszystkiego u siebie.