Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zly_wuj: tak, komuchy nam narobiły syfu i teraz w tym siedzimy. Do czasu.

Po prostu katolikom jest to na rękę i nigdy nie będą chcieli tego zmienić, bo widocznie nie wierzą aż tak mocno, żeby przejąć brzemię swojej wiary na własne barki. Na szczęście ilość wiernych, podobnie jak ilość starych komuchów odpowiedzialnych za ten stan, spada.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@zly_wuj: nie widziałam jeszcze, żeby geje wieszali drastyczne symbole na ścianie każdej szkole i większości urzędów.

A jak masz jakieś objawy od patrzenia na krzyż


Tak, nie lubię oglądać scen tortur i egzekucji. Przybijaniem do krzyża jestem tak samo obrzydzona jak nabijaniem na pal, wieszaniem na szubiennicy i łamaniem na kole. I to są normalne ludzkie odruchy, to kościół wyprał nam mózgi tak, by twierdzić, że wieszanie sceny wielogodzinnych tortur
  • Odpowiedz
@Soojin21: moim zdaniem taka dyskusja o symbole religijne w miejscach publicznych to walka z wiatrakami, skoro szkoły są "zmonopolizowane" przez państwo i nie ma różnorodności to zawsze coś będzie komuś nie pasować.
  • Odpowiedz
@Soojin21: Nie wiem co jest w tym nie normalnego. #!$%@?ąc od wartości czysto religijnych można do tego podejść na zasadzie takiego "memento mori". Może nie lubimy patrzeć na cierpienie i tortury - ale warto sobie uświadomić że na świecie to cierpienie jest - i to zarówno w wymiarze duchowym, zdrowotnym - jak i całkiem realne cierpienia zwykłych ludzi, których np. ISIS we współczesnych nam czasach krzyżuje, pali żywcem i zabija
  • Odpowiedz
żeby przypominać każdemu polakowi, że obowiązuje nas moralność katolicka


@putinex: No popacz, mam jeszcze polskie obywatelstwo ale mnie nie obowiązuje (σ ͜ʖσ)(σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@PDCCH: Stary - ja już napisałem tu wielokrotnie- dla mnie to tam możesz sobie powiesić, gwiazde dawida, półksiężyc, durszlak czy co tam chcesz - naprawdę mnie to nie boli. Nie mam takich problemów jak wy xD

Ty natomiast podystkutuj z kolegami bo jak widać powyżej niektórzy optują za różnorodnością. To jak w końcu z wami jest?
  • Odpowiedz
To jak w końcu z wami jest?


@zly_wuj: A co t są "wy"? Ja jestem jeden, indywidualny człowiek. Tak, albo mamy pełną róznorodność i każdy obywatel może w dowolnym budynku użyteczności publicznej wnioskować o zawieszenie dowolnego symbolu, albo budynki publiczne wolne są od jakichkolwiek symboli innych niż państwowe. Oczywiście jakieś tam drobne i uzasadnione wyjątki można by zrobić, ale tylkow zdecydowanie uzasadnionych sytuacjach.
  • Odpowiedz
@nika_blue: wyszedł z pogaństwa i został przyjęty jako rytuał swiąt typowo chrześcijańskich. I nie pal jana że nie. Bo boże narodzenie to nie święto chrześciańskie. Zresztą. Choinkę stawia się po to żeby prezenty zaniósł Mikołaj - święty chrześcijański. Więc zorry, ale nie pierdul xD
  • Odpowiedz