Wpis z mikrobloga

#informatyka #siecikomputerowe #sieci

Murki, pomóżcie bo już nie mam sił na swojego dostawcę internetu... W skrócie, "oni są zajebiści, mam #!$%@? sprzęt i wogóle nie wiedzą o co chodzi". Mam xp;eka, połączenie po kablu, co 10 minut muszę klikać napraw aby połączenie wróciło inaczej wszystko leży... testowane na dwóch odzielnych komputerach z xp. Wina systemu czy robią ze mnie głupka?

edit, nie zrywa połączenia ale nie mam internetu, mój komputer wysyła dane, nic nie wraca...
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3000swin: spróbuj usunąć sieciówkę z menedżera urządzeń i zrestartować kompa, zainstaluje się "na czysto", może coś nie tak z jej konfiguracją w systemie... A jak to nic nie da to tak jak @PonuryKos123 napisał, adresy na sztywno, szczególnie DNSy, wyłącz firewall XPekowy i patrz czy coś to zmienia. Może to być ew niestykający przewód w RJtce, w końcu komputer głupieje, sprawdź czy nie gubi pakietów pingując z parametrem /t np ping
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@3000swin: no to naciśnij [Windows]+R, otworzy Ci się okienko "uruchom". Wpisz "cmd", enter. Otworzy Ci się wiersz poleceń, wpisujesz tam ping www.wp.pl /t (nie musi być wp, to tylko przykład). Teraz komputer pinguje dany serwer, czyli wysyła "ping" i czeka na "pong" od serwera ;) za każdym razem powinien dostać odpowiedź. Przy każdym takim zapytaniu masz sumaryczny czas odpowiedzi wyrażony w milisekundach czyli potocznie właśnie ping. Czasy powinny być zbliżone do
Odczuwam_Dysonans - @3000swin: no to naciśnij [Windows]+R, otworzy Ci się okienko "ur...

źródło: comment_gGRjYnX6PD41YSgjLY2170Lu71ri3I4p.jpg

Pobierz