Wpis z mikrobloga

@2ndEarlOfRochester: Uwaga, będzie trochę nie na temat - nie wiem w jakim regionie mieszkasz ale jeśli jeździsz najczęściej po mieście, to wybierając opony zimowe w Polsce, ja polecam się kierować raczej tym, jak opona zachowuje się na mokrym, niż na śniegu. Ja patrzę w takiej kolejności: zachowanie na mokrym, na suchym, głośność, śnieg sypki, śnieg ubity/lód. W ubiegłym roku po śniegu sypkim jechałem przez cały sezon jeden raz, po ubitym ani
  • Odpowiedz
@2ndEarlOfRochester: nie warte dopłaty akurat w tym rozmiarze. Klebera produkuje Michelin, a gwarancja obowiązuje od daty zakupu a nie DOTu. Obie te opony mam sprawdzone na kilku autach w rodzinie więc dlatego śmiało mogę polecić. Goodyear byłby dobry jakbyś miał > 150 kucy pod maską.
  • Odpowiedz
@Megasuper 115 km automat, kiedy jeżdżę w mieście < 7 litrów, koło 6,4 zwykłe. Najmniejsze spalanie na letnich oponach jest przy trasach po drogach krajowych 90-100 km/h i przejazdy przez wsie - zdarza się 4,5 l na takich przejazdach. Przy jeździe autostradą od powyżej 120 km/h spalanie zaczyna już rosnąć do powyżej 7,5 i tak prawie o 0.7 litra co kolejne 10 km/h więcej
  • Odpowiedz
@Megasuper myślę, że będziesz zadowolony, bardzo dobre wyposażenie, cena myślę atrakcyjna. Ja szczerze mówiąc super cieszę się z automatu, bo pozwala na mega wygodną jazdę z aktywnym tempomatem. Już się do tego przyzwyczaiłem i uwielbiam. Byłeś na jakiejś jeździe próbnej? W większych miastach są Arony do wypożyczenia w carsheringu Panek, więc to też dobra opcja żeby się samemu przekonać.
  • Odpowiedz
@Megasuper nie ma niestety w Aronie, jest dopiero w Leonie - też trochę żałuję :)
Asystenta parkowania mam - bardzo fajny bajer i robi mega wrażenie - na kierowcy i pasażerach ;) ale na pewno się bez tego obejdziesz, zwłaszcza jeśli i tak umiesz parkować równolegle tyłem. Ale jak przetestuje, to będziesz chciał xD
  • Odpowiedz
@Megasuper ja też jestem ze Szczecina, pozdrawiam krajana :) a teraz mieszkam w Warszawie. Takie gotowe modele faktycznie zwykle są tańsze, ale i tak koniecznie jeszcze próbuj negocjować. Ja zamawiałem nowy model pod siebie. Udało mi się zejść o 6k, dzięki zniżce dla grup zawodowych (może też byś miał ?) i takiej zagrywce: wysłałem swoją konfigurację do wszystkich dealerów i zapytałem o najlepszą cenę, jaką mogą mi zaoferować. Z najlepszą z ofert
  • Odpowiedz