Wpis z mikrobloga

Mirki, prośba o pomoc. Chciałbym kupić kompaktowego super zooma jako uzupełnienie w podróży dla telefonu. Brakuje mi jednak w telefonie możliwości kombinowania przysłoną, czasem otwarcia migawki, no i zooma.

Z tego co jest obecnie na rynku w cenie do 1500 patrząc na możliwości najbardziej podoba mi się Lumix TZ80. Z tym, że ma sporo negatywnych opinii. Problem jest taki, ze nikt nie proponuje alternatyw. Sam również nie znalazłem jaśniejszego obiektywu w superzoomach z tej półki cenowej.

FZ82 byłby fajny, ale już jest jednak znacząco większy i cięższy.

Czy moglibyście coś doradzić?
#fotografia
  • 4
  • Odpowiedz
@ArRog:

Brakuje mi jednak w telefonie możliwości kombinowania przysłoną

Przy wielkości matrycy z telefonów/superzoomów zwyczajnie nie jest to możliwe. Nawet na maksymalnym otworze przysłony i tak wszystko będzie ostre, a jej przymykanie będzie tylko wzmagać niszczącą rozdzielczość zdjęć dyfrakcję.

Z tego co jest obecnie na rynku w cenie do 1500 patrząc na możliwości najbardziej podoba mi się Lumix TZ80. Z tym, że ma sporo negatywnych opinii. Problem jest taki, ze nikt nie proponuje alternatyw. Sam również nie znalazłem jaśniejszego obiektywu w superzoomach z tej
  • Odpowiedz
@ArRog: Sensowną jakość obrazu zaczynają dawać aparaty z matrycami 1" i większymi(a te zaczynają droższe i większe).
Zostając w aparatach z matrycami 1" są tam między innymi Sony RX10 i RX100 w różnych wersjach, ale to już okolice 2k+ za nowy aparat.
  • Odpowiedz
@Zelber: rx10 wydaje się świetna opcja. Jeszcze poczytam, może faktycznie zwiększę budżet. Bardzo ci dziękuje, mam przynajmniej jakiś punkt odniesienia do którego porównywać inne aparaty.
  • Odpowiedz