Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Jaki macie SOT w OnePlus 5T? Wydaje mi się, że po aktualizacji do Androida 9 zaczęły się u mnie problemy z długością działania. Już nie pamiętam jak to było dokładnie, ale jakoś po aktualizacji do 9, SOT z ok. 7-8h spadł do 2-3h. Po jakimś czasie się to naprawiło, ale od kilku miesięcy znowu coś zaczyna się dziać z zużyciem akumulatora. Czasami telefon wytrzymuje bez problemu 1.5-2 dni normalnego użytkowania, a czasami po kilkunastu godzinach już ma dosyć. Telefon zawsze ładuję z rana (7-7:30) do ok. 90-95%. Wczoraj o tej godzinie - ok. 21:30 miałem ponad 40% baterii, a dzisiaj zostało 6% i SOT 3:50 h. Telefon mam praktycznie od premiery, czyli dwa lata. Z Dash charge korzystałem może kilkanaście razy. Telefon zazwyczaj ładuję ładowarką 5V, 2.4A.
#oneplus
  • 5
@Frexor: Dawno nie mierzyłem u siebie SOT, a siedzę jeszcze na Oreo (8.1.0) i to na dość starej wersji. Telefon eksploatuje mocno, używam go jako prywatny i służbowy (dualsim), więc dostaje po baterii. Myślę, że teraz ze 3,5h to i ja wyciągam. Przymierzam się do jakiejś aktualizacji, chociażby do ostatniej możliwej wersji Oreo, bo czytałem, że na Andku 9 są jakieś dziwne problemy z czytnikiem linii papilarnych i jest on usypiany.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stixer: rzeczywiście, czasami się ścina czytnik, trzeba albo kilka razy pacnąć, albo włącznikiem go ruszyć. Ale nie wiem czy wina oprogramowania czy eksploatacji materiału.