Wpis z mikrobloga

Nadal czuję żal z powodu tych wyborów. Bardzo chciałem głosować na koalicję, ale jak w debacie, którą oglądałem na polsacie, jedyne co potrafili powiedzieć, to że będą kontynuować socjal który rozpoczął PiS, to po prostu ręce mi opadły.
Zagłosowałem na partię narodowców i antyszczepionkowców... Nadal nie mogę w to uwierzyć.

W sumie nie dziwię się, że PiS dalej wygrywa, tu nie chodzi o propagandę TVP i ten cały socjal. Po prostu nie ma nikogo, kto mógłby być ich przeciwnikiem, takiego jakim była kiedyś platforma pod rządami Tuska, te debaty w których orał kaczyńskiego...

Nie wiem skąd mógłby przyjść ratunek. Jedyna partia, która ma struktury pozwalające na pokonanie PiS to PO, a oni coraz bardziej się staczają. Pocieszenie w tym wszystkim jest takie, że po śmierci kaczyńskiego, PiS czeka ten sam los co PO po odejściu Tuska, ale do tego czasu zdążą pewnie nieźle zaorać ten kraj.

#polityka #neuropa #4konsery #wybory #przemyslenia
  • 12
  • Odpowiedz
@Murasame: ale PO zniszczył właśnie Tusk. Czy nikt nie pamięta jak go od rudych fałszywych złodzieji wyzywaliśmy? Bo taki był. Nie liczył się z niczym. Pamiętasz ACTA? Tusk podpisał, choć mówił że nie. W pokera do dzisiaj nie można grać, do kobiet pozwolił strzelać bez ostrzeżenia przecież. Tusk na koniec tylo szczuł PiSem i to była jego strategia. Jak nie ja to przyjdzie zły PiS ale ludzie mieli ryżego #!$%@? dość!
  • Odpowiedz
@Tomo_BiF: Ja nie miałem dość. Jestem realistą i jeśli nie widzę na horyzoncie lepszego wyboru, to nie zmieniam stabilnej partii na byle kogo, licząc, że nie będzie gorszy. Jak widać reszt uznała, że PiS będzie lepszy i dzięki takiemu myśleniu mamy to co mamy.
  • Odpowiedz
@Tomo_BiF: Nie oszukujmy się. Polacy mają bardzo krótką pamięć. Gdyby Tusk był nadal na czele partii, to PiS pewnie nadal by wygrał, ale może nie miałby samodzielnej większości. To nie Tusk pogrzebał Po w wyborach w 2015 i we wczorajszych. Pogrzebał PO brak charyzmatycznego lidera. Taktyka "PiS zły" nie działa, gdy jest wypowiadana przez miernoty. Przynajmniej nie na większość narodu. Kopacz, czy Schetyna nie porwą ludzi. Przeciętny wyborca nie zna pewnie
  • Odpowiedz
@Tomo_BiF: Wolę bezkarność PO niż obecną. Wtedy za głupi zegarek minister miał zniszczoną karierę. Dzisiaj ludzie załatwiają sobie prace przed kamerą, a posłowie mają poukrywane wille i hotele i nikomu nic się nie dzieje. Dlatego nigdy nie zgodzę się z tym, że wszyscy są jedną i tą samą bandą, bo to jest po prostu wybielanie PiS. Nikt nie szkodzi Polsce tak jak oni.
Byłbym w stanie nawet zagłosować na SLD gdyby
  • Odpowiedz
@Murasame: ja nie wybielam PiS, Ty wybielasz PO pisząc o zegarku xD Ja znalazłem dziś stronę bo sam nic nie pamiętałem, ich wałków i tego co robili. Już sobie przypomniałem. To ten sam rodzaj ludzi co PiS. Ten sam. Tyle że my jako narud daliśmy PiS pełni władzy, PO miało trudniej, ale sobie świetnie radzili! TFU na POPIS
http://www.grzechy-platformy.org
  • Odpowiedz
@Murasame: wymieniłem wszystko. mnóstwo afer, ale Ty musiałeś taką zobaczyć xD I to Ty nie wybielasz. Tam są opisane afery na kradzieże dziesiątek miliardów. Było o nich głośno wtedy, o każdej z nich. Ty zauważyłeś in Vitro xD
  • Odpowiedz