Wpis z mikrobloga

Nadzieja umiera ostatnia ale kontynuując moje wpisy o analizie sytuacji pod względem czysto matematyczno technicznej, i po dramacie z rana kiedy PiS miał prawie 50%, na tę chwilę coraz bardziej realnie zbliżamy się do granicy przy której, uważam, że balansują na graniczy większości parlamentarnej! Aktualnie mają niby 44,57%

Jeżeli spadnie im jeszcze trochę to jak najbardziej staje się realna sytuacja, że nie uzyskają większości! Podane i powielone w mediach 239 mandatów jest w mojej opinii bardzo naciągane i nierealne!

Polecam mój wpis z nocy ocena late poll i moją analizę i wyjaśnienie ordynacji wyborczej z piątku/soboty

Wg mnie scenariusz gdzie PO+PSL+SLD+KORWIN zrobią razem rząd byłaby epickim zakończeniem i odsunięciem PiS od władzy :P
#wybory #konfederacja #korwin

https://www.youtube.com/watch?v=SSK7Snw_YSk&feature=youtu.be
  • 14
@galicjanin: @Tomo_BiF : Ale to potwierdza, że są w PiS normalni posłowie, których da się przekonać do przejścia. Więc to działa w dwie strony. Dodatkowo PSL SLD KO nie wiele różni i się dogadają, a Konfederacja ma na pieńku z PiS. A Korwin zawsze powtarza, że dogada się ze wszystkimi jak będzie trzeba i da to szanse coś zmienić.
@rysiul86: Wipler przeszedł, bo PiSowi nic to nie robiło, gdyby mieli stracić większość to myślisz że Jarek by nic nie zrobłł? Z PSL sobie weźmie i wrzuci do spółki skarbu Państwa xD
Braun i ludzie Biedronia czy Zandberg i Korwin w jednej koalicji? Jeszcze nie wytrzezwiałeś po weekendzie?


@galicjanin: Mnie przychodzi do głowy taki jeden postulat, pod którym podpisałyby się i Konfederacja, i Lewica, i KO z PSLem: