Wpis z mikrobloga

Fajnie być takim powiedzmy 26 letnim singlem, bezdzietnym, pracującym Polakiem. Płacisz zusy i inne takie, państwo zabiera twoje pienionszki. Płacisz na cudze bombelki. Niedługo może i będziesz dopłacał do krówek czy świnek. Może do mieszkań młodych polskich rodzin. Może do emerytur. A może nawet i już od sierpnia dopłacasz na wypłatę dla młodych (poniekąd). Może państwo zacznie wprowadzać jeszcze więcej dodatków, a ty stoisz i patrzysz jak coraz większy % wypłaty ci #!$%@?. A ty opłacasz życie cudzych ludzi. A opłacanie składek emerytalnych i tak może nie zapewnić czy żadnej emerytury.
WITAMY W NOWEJ-STAREJ POLSCE! ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#wybory #pis #polska
  • 168
  • Odpowiedz
@to_po_prostu_ja: Do tego potrzebne są rosnące przedsiębiorstwa, a to jest uniemożliwione rosnącymi podatkami. Może też twierdzisz, że podniesienie ceny prądu czy wody o 200% byłoby zbawienne dla przedsiębiorstw i gospodarki? To zwykłe robienie k...y z logiki
  • Odpowiedz
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Szara strefa zależy od zbyt wielu czynników. Przykładowo w rozbiciu karteli pracodawców najbardziej pomoże skomunikowanie regionów wykluczonych transportowo. Nie bez znaczenia też będzie kondycja służb typu PIH, SANEPID, US, PIP. Przy większych pracodawcach i większej presji pracowniczej łatwiej też o związki zawodowe z prawdziwego zdarzenia.


@to_po_prostu_ja: Czyli zwiększenie opresji skarbowej. Na pewno uczciwi przedsiębiorcy to docenią.

Pensja minimalna (ta planowana za 4 lata)
  • Odpowiedz
@CampbellPrice: Nie mylmy skutków z przyczynami, to jest zwyczajnie odpowiedź na to, co już się dzieje. W mojej branży już widać brak ludzi do roboty. W sądzie okręgowym w Wwie jest ciągle ponad 70 wakatów. W Wwie brakuje nauczycieli (ok 1500) i nauczycieli wychowania przedszkolnego (ponad 2000). O syt w służbie zdrowia nie wspominam ;) W budowlance biorą już każdego, bodobnie w gastronomii. Wzrost pensji jest nieunikniony. Pensją minimalną PiS
  • Odpowiedz
W sądzie okręgowym w Wwie jest ciągle ponad 70 wakatów. W Wwie brakuje nauczycieli (ok 1500) i nauczycieli wychowania przedszkolnego (ponad 2000). O syt w służbie zdrowia nie wspominam ;) W budowlance biorą już każdego, bodobnie w gastronomii.


@to_po_prostu_ja: Kto zabrania płacenia więcej? Gwarantuje tobie, że pracodawca woli podnieść pensje niż zwinąć interes. W PRL wszyscy zarabiali podobnie, zapowiada się spłaszczenie pensji w Polsce, nauczycielka będzie zarabiała tyle samo co
  • Odpowiedz
@CampbellPrice: OIDP, to podniesienie minimalnej miało nastąpić w ciągu całej kadencji, a nie w 2 lata. Druga rzecz - osobiście spodziewam się, że po wzroście minimalnej nieuniknione będą podwyżki w budżetówce.
Wreszcie, jeśli chodzi o biznes - w moim przekonaniu jest to sposób PJK na wyjście z pułapki średniego rozwoju. Chce zmusić biznes do przejścia od modelu gospodarki opartego na taniości siły roboczej, do opartego na wysokiej wydajności. Pamiętam narzekania
  • Odpowiedz
Zostaną duzi gracze, specjalistyczna produkcja i zaawansowana organizacja pracy. Z drugiej strony zostaną indywidualne zakłady/usługi. Znikną małe zakłady zatrudniające kilka osób. Ale to już zwyczajnie tylko moje przemyślenia - pożyjemy zobaczymy.


@to_po_prostu_ja: Czy zdajesz sobie sprawę ile Polska ma do nadrobienia do zamożnych krajów? Czy wiesz jaka jest kapitalizacja Polskich przedsiębiorstw w porównaniu do zachodnich? Twoją logiką można by z Somalii czy Erytrei zrobić bogate państwa dekretem rządowym o minimalnej
  • Odpowiedz