Wpis z mikrobloga

#polityka #oswiadczenie #4konserwy #wybory #neuropa #

Moja babcia już nie może głosować, bo jest po udarze i ma wielkie problemy z funkcjonowaniem, trzeba się nią dzień w dzień opiekować, umysł też powoli zanika (widzi ludzi, których nie ma, ciągle chce wracać do "domu" etc.), ale dziś pięknie powiedziała jak jedliśmy razem obiad:

"Trzeba głosować, bo jestem Polką i żyję w Polsce. To jest mój obowiązek"

Oczywiście nie pójdzie głosować, bo staruszka ledwo po domu chodzi, a gdzie ją do lokalu wyborczego brać, ona nawet nie wie, kto jest kim. Szkoda że tego nie nagrałem. Rzadko mi się to zdarza, ale się wzruszyłem (,) Nie wiem czy to był jakiś przebłysk głębszej świadomości czy co, ale oczy mi się zaszkliły.
  • 7
  • Odpowiedz
@Rabke: Z całym szacunkiem dla twojej babci i wszystkich dziadków ale nie powinni oni mieć prawa wyborczego dlatego że utrzymuje ich państwo. Prawo wyborcze tylko dla osób które wypracowały dla państwa w ostatnim roku podatkowym minimum dwunastokrotność pensji minimalnej.
  • Odpowiedz
@reinonak: Ona odchowała 3 dzieci, które osiągnęły sukces w życiu i wciąż pracują, a ona sama też swoje odpracowała. Nie można odbierać ludziom głosu. Poza tym państwo jej nie utrzymuje tylko ja oraz moja mama, bo jej śmieszna emerytura 1700zł to pozwoliłaby jej tylko umrzeć, jak na same leki wydajemy z 500zł.
  • Odpowiedz
@reinonak: A wiesz, że niektórzy całe życie ciężko pracowali na swoją nędzną emeryturę? Kiedyś też miejmy nadzieję będziesz stary i ciekawe jak będziesz się czuł gdy o Tobie będą tak pisać...
  • Odpowiedz
@Emil_Haha: Nie chodzi o jego babcie. Chodzi o to że emerytów przybywa, jest ich już 9 mln, stanowią łatwy elektorat by przekupić ich 13-stką czy 14-stką. Przegłosowują młodych i są w stanie sami wygrać wybory bo to prawie 30% głosujących.
  • Odpowiedz
@brixo: Nikt nie chce im odbierać emerytur. Nie może być jednak tak, że przegłosowywują pracujących i dopisują sobie 13-stki i 14-stki, które nikt im nie obiecywał gdy pracowali.
  • Odpowiedz