Wpis z mikrobloga

Mam pytanie: Jaki samochód, względnie szybki, do zabawy można kupić za powiedzmy 25-50k PLN?
Nie jestem piratem drogowym, prawo jazdy mam grubo ponad 10 lat,a mandatów nie dostaję, samochody pod domem mam, niezbyt szybkie, raczej rodzinne, więc rozważam zakup czegoś bardziej do zabawy.
Może na tor, może na przejażdżki z żoną, jak dzieci będą u dziadków...
Podoba mi się Lancer Evo, ale jest poza budżetem, podobnie jak Impreza.
Rozważam coś słabszego, ale ze składanym SZTYWNYM dachem typu Volvo C70 T5.
Jest coś, czym na prawdę warto się zainteresować? Tylko błagam, żadne 20 letnie BMW czy Audi (na te co mi się podobają, chwilowo rozsądek nie pozwala)
#motoryzacja
  • 14
@bartalke może mazda mx-5, alfa brera, ja tam kiedyś w podobnych celach kupiłem 406 coupe 3.0, fajny na weekendowe przejażdżki, nic na nim nie straciłem a utrzymanie nie jest przesadnie drogie
@hubelot: przepraszam, miałem napisać odnośnie MX-5, a mianowicie: nie mieszczę się. Siedziałem w 3 rożnych generacjach (NB, NC i najnowszej) i żadna mi nie pasuje. Jestem za wysoki i za gruby ( ͡° ʖ̯ ͡°)
406 niby fajny, ale chyba za stary już trochę.
Alfa jest brana pod uwagę, choć boję się jej obiegowej opinii odnośnie awaryjności :/ wiem, grzeszę...
@bartalke Może Cupra? Do 40k znajdziesz spokojnie w miarę zadbaną sztukę z końcówki produkcji, za resztę osprzęt i mapa na 300 kucy + inne pierdoły. FWD i nawet przy Pirelli traci trakcję na 3 biegu jak ale zabawy trochę dostarcza
@bartalke: Kumpel ma taką, 3 cale z kwasówki na zamówienie fajnie mruczy, byłem z nim raz na torze to FWD jest tam super opcją, na autobanhie też się super zbiera i zaskakuje niektórych motoznawców
@bartalke: Mało precyzyjne kryteria, bo nie wiem czy ma być bardziej szybki, czy bardziej sportowy, ale lecimy:

- jakieś mini
- focus st/rs
- bmw 135
- peugeot rcz
- laguna 3 coupe 3.5 v6
- nissan 350 (nie wiem czy na 370 starczy kasy)
- megane 3 rs
- alfa brera
- toyota gt86
- mercedes slk
@poczekaj: odkopie po ponad roku... bo temat byl, jest i bedzie aktualny :D
Póki co mam (niestety) stare BMW... od którego tak się wzbraniałem... ale i trochę się do-edukowałem + zmieniłem lekko priorytety

Aktualnie rozważam, ale czy kupię nie wiem:
- bmw 135 (drogo, ale po roku jazdy BMW mam wrażenie, ze mi się spodoba)
- clio/megane rs
- fiesta/focus st
@bartalke: A ja pomału dochodzę do ostatecznej decyzji na co zmienić swoje stare audi. Zaraz minie 6 lat jak jeżdżę a4 b7 3.0 tdi i przymierzam się do zakupu czegoś młodszego w przyszłym roku. Pomysłów było dużo. Rozważania za i przeciw też było dużo, a nawet bardzo dużo. Założenie miałem jedno - samochód ma dawać przyjemność z codziennej jazdy.

Pierwsza myśl BMW. 330i lub 430i - nie ma problemu że będzie
@poczekaj: widzisz, z madrym to i przyjemnie podyskutowac.

Odniose sie do wspomnianych modeli KIA:
Proceed - znajomy przekazal mi leasing swojego auta (Seat Leon) i wzial Proceeda GT. Juz ma Seata Ateca - chyba jednak te drobne usterki go wystarczajaco wkur***** ;)
Stinger - drugi znajomy wzial wersje GT 3,3l 366HP - poki co niewielki przebieg, ale chwali sobie, przewiozl mnie jeszcze przed dotarciem i czuc moc... a mam 260+KM kombi
@bartalke: Ja właśnie chciałbym się ograniczyć do jednego samochodu, więc musi być w nim po trochu wszystkiego. Mi właśnie idealnie pasują gabaryty A4 i BMW 3. Podoba mi się też, że niektóre samochody maleją, więc to ze nowy 508 jest mniejszy od starego uważam za plus. Do niedawna chcąc mieć samochód klasy D ale nie 4.9m, to w grę wchodziły tylko audi, bmw i merc. Ostatnio odkryłem, że nowy cla kombi
@poczekaj: poniekąd tez nie chce dużego auta (nie chce na przykład SUVa), bo mniejszy, do miasta (gdzie spędzam większość czasu) pasuje lepiej, ale... 1,9m wzrostu i 120+kg wagi... no nie jestem mały i tutaj jest pies pogrzebany... jechałem latem Mazda 2 ze 150km i powiem, ze mało mi noga nie odpadła... tak ciasno mi bylo :/
W październiku zrobilem ponad 3,5k km w Leonie 5f i.., no jest ciut za mały
@bartalke: Mi np gabarygowo leon kombi by pasował, ale nie przepadam za bryłą kombi samochodów, które w podstawowej wersji są heczbekiem i dlatego to z góry odrzucam. Moim zdaniem wyglądają trochę pokracznie. Jeżeli jednak będą miały miejsce jakieś niekorzystne zdarzenia w moich finansach, to nie wykluczam, że zejdę segment niżej. 508 I ma prawie 5m długości, a mi przy 1.84m wzrostu jest tam niewygodnie. Nie rozumiem jak można to tak zaprojektować.