Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, mam dylemat bo tak na prawdę nie wiem na kogo oddać głos. Nie popieram działań obecnego rządu, więc PIS odpada, pisze ogólnikowo bo każdy ma swoje zdanie i nie o to mi chodzi żeby wchodzić w szczegóły. POKO nie przekonują mnie swoim programem wyborczym, LEWICA z kolei to partia lewicowa, kiedyś za młodego to hur dur lewicowe idee były spoko, KONFEDERACJA no spoko merytorycznie ale mimo wszystko brak doświadczenia politycznego i zbyt duże skrajności w prawo. Celowo nie piszę nawet o PSL bo po obejrzeniu debat mam wrażenie że oni mentalnie zostali minimum 10 lat wstecz ;). Nie znaczy to że nie mam wyrobionego zdania czy się nie orientuje w sytuacji politycznej czy problemach gospodarczych po prostu już sam nie wiem ? Nawet Latarnik Wyborczy nie pomaga wychodzi lewica :)
Czy jest może tu ktoś kto w rzeczowy i jeżeli to możliwe bezstronny sposób podsumować ten bałagan ?
Tak wiem każdy ma swój rozum i może głosować jak chce, ale może mimo wszystko ktoś by chciał rozjaśnić sytuacje?
Dziękować z góry.
  • 7
Generalnie to troszkę to wynika z wpisu ale mogę rozjaśnić. Gospodarcze- gospodarka wolnorynkowa, uproszczenie podatków, Społeczne-jestem za legalizacją związków partnerskich, jednopłciowe pary i adopcja dzieci to raczej śpiew odległej przyszłości i nawet o tym nie myślę, zależy mi żeby np. uregulować takie sprawy jak kobieta żyje na kocią łapę z facetem :) to oczywiście nie muszą się wiązać urzędowo czy kościelnie ale powinni jak chcą oczywiści to uregulować,ale jednocześnie np. kobieta nie
@spinel: Wiesz mi bardziej chodziło o to że jak mam głosować na PIS to dlaczego tak a dlaczego nie, tak z obiektywnego punktu widzenia. Myślę że jest tu więcej wykopków którzy się zastanawiają. Ja na wybory pójdę i zagłosuję ale może ktoś byłby po prostu w stanie merytorycznie podsumować debaty z TV.
@sparco jeśli komuś pasuje program PiS ale szuka sposobu żeby na nich nie zagłosować, to warto rozpatrzyć kwestie związane z polityką zagraniczną, gdzie całkowicie dali dupy dosłownie i w przenośni