Wpis z mikrobloga

@banjo: Znudzło mnie po 1/3, ale chciałem pozować na inteligenta, później już sobie odpuściłem kiedy przestałem pamiętać kto jest kim. Jedyne co mnie pchało do przodu to listy księdza i tej hrabiny (księżnej?), to mi się podobało.
@banjo: Ciężko mi wyrokować, nie jestem specjalistą - u Sienkiewicza natomiast cały czas coś się działo. Przecież scena z Potopu gdzie król Szwecji strzela z dwóch pistoletów jadąc na koniu to gotowy scenariusz do filmu akcji. W Księgach... cóż, tak nie jest.
@hehenuanek: "Antysienkiewiczowski nurt w Polsce zrodził się około 1900 roku, a w 1905 roku, kiedy Sienkiewicz dostał Nagrodę Nobla, osiągnął swój szczyt. Literaci polscy gniewni byli na Sienkiewicza. Później lekceważący stosunek do największego nie tylko naszego, lecz światowego, prozaika tych czasów nabrał charakteru prawdziwego snobizmu. Jak jeszcze teraz czytam jakiegoś literacinę z lekceważeniem piszącego o Sienkiewiczu, to chce mi się zawsze powiedzieć: »Wpierw, aniołku, napisz choć jedno zdanie tak dobrze, jak
Cat-Mackiewicz


@Gilad: Kolejny grafoman.

chce mi się zawsze powiedzieć: »Wpierw, aniołku, napisz choć jedno zdanie tak dobrze, jak pisze Sienkiewicz, a potem wygłaszaj o nim sądy


@Gilad: Zanim zaczniesz krytykować papieża Franciszka to zostań papieżem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

największego nie tylko naszego, lecz światowego, prozaika tych czasów


@Gilad: Gissing, Tołstoj, London?