Wpis z mikrobloga

@Sqbfd: Bo?
@Slucham_psa_jak_gra_: Jakie ryzyko ponosił kiedykolwiek w życiu wspomniany chociażby w poście Jeff Bezos? Czasem mam wrażenie, że ludzie wyobrażają sobie jakieś tragiczne sytuacje, upadki firm i samobójstwa. A nic takiego się nawet nie dzieje xD ludzie odpowiedzialni za ostatni kryzys dziś żyją dalej cudownym życiem nie odpowiadając za swoje czyny i ryzykowne zagrywki dosłownie niczym.
@venomik: czyli co? kapitalizm najlepszy, bo pomimo, że ciężko #!$%@? to nawet nie zbliżysz się do poziomu Bezosa? przecież to jest nic innego jak marnowanie czasu, a przecież prawdziwi wolnorynkowi kapitaliści najlepiej wiedzą o tym, żeby minimalizować straty i zwiększać zyski

wykłócanie się o wyższość jednej formy nad drugą jest wielce zabawne, bo nie wiem czy wiecie, ale świat jest raczej szary i bogate kraje funkcjonują z takimi "lewackimi" wynalazkami jak
@venomik: To nie tak. Fakt, że ten człowiek i jemu podobni nie #!$%@?ą właściwie wcale, a odpowiadają za cześć wielkich problemów tego świata jest już bulwersujący. I nie na zasadzie tego, że ło hurr durr nie stać mnie na nowe ałtko dejcie mnie pieniądze. Tylko na takiej, że nierówności między najbogarszymi a najbiedniejszymi rosną, bogaci się mały procent i to jawnym kosztem tych drugich, czy poprzez wykorzystywanie ich pracy czy rabunkową
@czaroczarodziej chodzi p to zeby twoja praca się skalowała. Jak na raz będziesz sprzedawał coś tylko 1 klientowi to zawsze przegrasz z kimś kto moze to robić dla wielu ludzi a jak ktos przez Internet dociera naraz do tysięcy to po mały regularną praca będzie traciła sens
@czaroczarodziej: Bezos podjał ryzyko inwestując pieniądze w firmę. Kilkukrotnie podejmował takie inwestycje, za każdym razem ryzykując swoim (co prawda ofiarowanym mu) majątkiem.
@niochland: Nikt nie mówi, że kapitalizm jest najlepszy, po prostu naturalną cechą przedsięwzięć zyskownych jest ryzykowność. Nawet w idealnie komunistycznym kolektywie jak napadniesz kogoś, kto dostał swoją tygodniową porcję jedzenia i mu ją odbierzesz to jest to pewien rodzaj podejmowania ryzyka.