Wpis z mikrobloga

Myślałem, że nic mnie już nie zdziwi w kwestii oszczędzania na na sprzęcie biurowym. Dostałem nową służbową drukarkę laserową HP Samsung Xpress SL-M2026. Wyciągam z pudełka i jest w niej instrukcja, kabel zasilający i drukarka. Szukam kabla USB do konfigoracji, no bo jakość trzeba skonfigurować zestawy aby działał po wifi. Szukam szukam i nie ma.... idę do starej drukarki HP 845 ( do której w pakiecie 18 lat temu dostałem zestawy tuszy i nawet papier fotograficzny do wydruku zdjęć) biorę kabel i podłączam pod funkiel nówkę drukarkę. Ściągam sterowniki i lecą pierwsze druki. Następnie ściągam program do konfiguracji połączenia bezprzewodowego i tutaj dostaje takiego zonka Oo.... "Drukarka nie obsługuje połączenia bezprzewodowego"

Sprzedają drukarkę, którą można drukować tylko za pośrednictwem kabla USB... BEZ KABLA USB ! ¯\
(ツ)_/¯

Czytam opinie na ceneo i duża grupa osób porusza tą samą kwestię.... Świat zwariował !

Gratuluje SAMSUNGOWI, albo HP bo urządzenie ma obie firmy w nazwie. Zaoszczędziliście na mnie 0,5 $ ale moje zszokowanie jest wartę trochę więcej...

#drukarki #hp #samsung #technologia #wszoku
  • 9
  • 0
@Pathlogan kupiłem Brothera T700W 2 lata temu za 900 zł i też nie miał kabla, który jest wymagany przy pierwszej konfiguracji. Ale tam jest wifi więc jak już wszystko ustawione to nie ma problemu.
  • 0
@Marek1991 Nie sprawdzałem wczesniej co to za model dostanę. Myślałem że połączenie bezprzewodowe to już taki standard jak pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Ale jednak można przyoszczędzić kilka $ na moduł Wifi