Wpis z mikrobloga

Często pytacie o lutownice, raczej dla początkujących, do pierwszego lutowania, za małe pieniądze. Jednak precyzyjne lutowanie nie uznaje półśrodków ale można coś poradzić na duże koszty takiej zabawy ;)
Poniżej link do projektu mikro lutownicy opartej o zintegrowane groty firmy Weller
https://hackaday.io/project/162820-dixi-rt-usb-soldering-pen-for-weller-rt

#elektronika #diy #lutowanie #lutujzwykopem
  • 26
@Pan_Slon: Zbudowałem samodzielnie od zera (z projektem i programem) stację lutowniczą na groty T12 od Hakko.
Weller jest dla mnie jak Makita - jak masz dużo kasy to kupujesz takiego wellera albo makitę i stawiasz na półce żeby pokazać sąsiadom jakie fajne masz narzędzia xDDDD
Do precyzyjnej roboty mam coś takiego, ale jeszcze nie musiał rozpakowywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wypokowy_expert: napisałem że do precyzyjnego lutowania, te groty to kupa niestety i z precyzją nie mają nic wspólnego
@eragonn14: > Prawie 400zł? Za połowę z tego to można mieć już WEP 852D+

@3zMK2: > Weller jest dla mnie jak Makita - jak masz dużo kasy to kupujesz takiego wellera albo makitę i stawiasz na półce żeby pokazać sąsiadom jakie fajne masz narzędzia xDDDD

na wykopie jak na elektrodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@syn_admina: nie wiem, zdecydowałem się na nano od JBC. Jakos nikt z wellera się nie odezwał do mnie nigdy a mi we własnym zakresie, Weller kojarzy się z solidnym sprzętem ale nie precyzyjnym ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_Slon: sry, napisalem jak 50letni prawiczek z elektrody bez zadnej argumentacji - Ersa, Hakko i Pace jesli chodzi o sprzet do lutowania. Weller jest zwyczajnie za drogi przy tej jakosci.
te groty to kupa niestety i z precyzją nie mają nic wspólnego


@Pan_Slon: Kupą to są wszelkie wepy, które wszędzie taj polecają. A z resztą, naprawianie ajfonów to też rzeźba w gunwie.

Zbudowałem samodzielnie od zera (z projektem i programem) stację lutowniczą na groty T12 od Hakko.


@3zMK2: Ja na przeróżne sposoby liczyłem, no i przynajmniej dysponując tym co miałem taniej mi wyszło kupić gotową.
za to łatwo jest narzekać i tłumaczyć swoje ułomności względem elektroniki


@Pan_Slon: No i już wycieczki osobiste. Napisałem, że rzeźba w gównie a nie gównianą ręką. Gównem jest ajfon, który wygina się od samego patrzenia na niego do tego psując układ audio. Do serwisantów nawet iphonów nic nie mam, mam za to coś do tych co mówią, że andorid to gówno, nawet nie potrafiąc go używać ( ͡° ͜ʖ
@Pan_Slon: Hmm... W niezłej cenie są te groty wellera. Aż kusi mnie żeby dodrukować do tego sensowną rączkę.

Btw. miałeś styczność z projektem Unisolder 5.2? Trochę grzebałem ostatnio w internetach w tym temacie i korci mnie żeby to poskładać, tylko nie chce mi się pojedynczo elementów zbierać i szukam czy ktoś może sprzedaje całego kita do poskładania.
@Pan_Slon: Ooo... fajny kit. Gdzie kupowałeś?
Projekt wygląda ciekawie i w sumie dużo można zaadaptować do swoich potrzeb przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy.