Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Artktur: moje podróżnicze marzenie, mam nadzieję że w przyszłym roku uda się je zrealizować po tegorocznej Azji
  • Odpowiedz
@adk08: polecam lecieć tam jak najszybciej, bo zaczyna się robić turystycznie. Wszyscy na Instagramie tam cisną. Niektóre szlaki od kilku lat są płatne (ale jak najbardziej warto zapłacić!).
  • Odpowiedz
@m_bielawski: hej, wnioskuję, że byłeś? :) jak najlepiej się tam dostać? i jak przemieszczać na miejscu? czy pojedynczy weekend wystarczy na poczucie klimatu? jaki jest orientacyjny koszt takiego tripu? z góry dzięki za info!
  • Odpowiedz
@nalogowiec: Ano byłem pod koniec sierpnia.

Jak się dostać? Samolotem. Ja leciałem SAS przez Kopenhagę. I to w zasadzie jedyna sensowna opcja.

Jak się przemieszczać? Trzeba wynająć samochód. Nie wiem na ile tam funkcjonuje komunikacja publiczna (szczególnie pomiędzy miasteczkami), ale przez cały pobyt widziałem chyba aż jeden autobus. Zakładałbym raczej, że nie da się tam poruszać bez samochodu jak chcesz coś pozwiedzać (a chcesz, prawda?). Na niektóre wysepki trzeba płynąć promem
m_bielawski - @nalogowiec: Ano byłem pod koniec sierpnia.

Jak się dostać? Samolote...

źródło: comment_rSgbEEBeqpDQ2Z6Mcxwf5Ko6cb77vg4n.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m_bielawski: dopóki nie będzie lowcostowych lotów to wydaje mi się, że nie zaseptają tej wyspy. Słyszałem, że popularnym środkiem transportu między wyspami jest ... helikopter i loty wcale nie są zbyt drogie. Powiedz mi jak z pogodą i co warto ze sobą zabrać, przeciwdeszczowe kurtki, ciepłe rzeczy czy raczej w sierpniu jest znośnie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adk08: problem w tym, ze tam wcale nie potrzeba setek tysiecy ludzi, zeby sie zaczelo robic ciasno...

Helikoptery sa dotowane przez panstwo, wiec kosztuja tyle samo co promy. Ale lataja tylko kilka razy w tygodniu i jest malo miejsc, wiec trzeba miec szczescie. Ja sie niestety nie zalapalem

Generalnie temperatura jest w okolicach 10C przez caly rok. Latem ciut cieplej, zima troche chlodniej. Kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwiatrowa to must have. Do tego pod
  • Odpowiedz