Wpis z mikrobloga

#wybory #konfederacja #razem #neuropa #4konserwy

Zdecydowałem, że jednak zagłosuję w wyborach pomimo zamieszkiwania poza granicami kraju. Mój cel to dorzucić ziarenko piasku do kopca wyborców, by zmniejszyć poparcie pisu.

Jestem niezdecydowany (razem z narzeczoną) na kogo głosować.

Biorę dwie grupy pod uwagę: Konfederację i lewicę.
W pierwszej są Korwiny (na którego głosuję nieprzerwanie od 10 lat), z którymi zgadzam się w kwestiach gospodarki, natomiast nie trawię pozostałej części formacji czyli narodowców, braunów (szczęść boże, strzelnica i batożenie gejów) i reszty oszołomstwa, co nie chce szczepić dzieci . Do tego jestem sfrustrowany debilizmem Korwina, który za każdym razem przed wyborami wyjeżdżał z jakimś hitlerem / kobietami średnio głupszymi od mężczyzn czy globalnym ociepleniem. Jeżeli Korwin twierdzi, że przeciętny wyborca jest głupi po czym sam używa wspomnianych twierdzeń w czasie kampanii to albo robi to świadomie i celowo, albo jest głupszy od przeciętnego wyborcy. Dodatkowo jestem prounijny, więc tu kolejny zgrzyt.

Lewica wyszła mi w latarniku. Obyczajowo się z nimi zgadzam (nie ze wszystkim, ale bliżej mi do ich wizji niż narodowców). Dodatkowo to za rządów SLD były paradoksalnie największe obniżki podatków. Minus to oczywiście podatkowe zapędy Zandberga, ale nie chce mi się wierzyć, że by zostało to wprowadzone.

Jeżeli ktoś chce mnie przekonać solidnymi argumentami w jedną lub w drugą stronę, to zapraszam. Jak nie, to rzucę monetą w dzień wyborów.

inb4: "Nie mieszkasz w Polsce, to nie masz prawa głosować" - Jak widać mam i to zrobię :) #polityka
  • 28
  • Odpowiedz
@narwi: proponuję zwracać uwagę na głównie kwestie gospodarcze. Zapędy socjalistyczne i komunistyczne Lewicy-SLD dołożą cegiełkę do bankructwa kraju. Poza tym coz sondaże mówią że i tak się dostaną. A Konfederacja która mogłaby punktować rozdawnicza politykę byłaby znacznie cenniejsza w sejmie.
Patrząc na socjalistyczne podobieństwo PiS i Lewicy nie zdziwię się jeśli połączą siły
  • Odpowiedz
@narwi: Jak PiS wprowdzi 1000+ na każde dziecko to cała lewica zagłosuje na tak. To wystarczający powód żeby nie oddać na nich głosu
  • Odpowiedz