Wpis z mikrobloga

@ojacie169: cześć.
Palenie od góry jezt znacznie ekonomiczniejsze, spala mniej wegla bo piec nadąża spalić gazy z rozgrzewającego sie węgla, przez co z komina leci lekki bialy dymek, a nie czarna chmura z Żaru zasypanego węglem.
  • Odpowiedz
@Salomonthekrol: dziękuję jutro będę testował. Ps. Raczej zawsze biały gęsty dym leciał nie czarny. :p u góry rozpalam rozpałką z drewna przy ok 30 st. Dodaje łopatkę węgla. Przy 52 wyłącza mi się nawiew (wentylator) i jak spada poniżej 50 to znów włącza.
  • Odpowiedz
@Salomonthekrol: Jak rozpalałem z dołu to potrafiłem utrzymać goracee grzejniki ponad 10h. Ale dodawałam weglarke węgla dopiero jak na piecu bylo 55 stopni i wentylator nie działał. Zamknął nawiew od dołu.
  • Odpowiedz
@ojacie169: po pierwsze to podnieś temperaturę z 52 na co najmniej 60, poukladaj węgiel i rozpal od góry drewnem z jakimś papierem bez lakierów, zwykły karton najlepiej. Za niska temperatura na sterowniku to wstęp do pocenia się pieca, pojawienia się rdzy i lewego powietrza a w konsekwencji do wydatków. Poza tym paliwo lepiej się spala w wyższej temp, lepiej tzn efektywniej.
  • Odpowiedz
@ojacie169: jeśli mogę coś doradzić to polecam, chociaż stestować, palenie na naturalnym ciągu, zwykły miarkownik ciągu za stówę a może ci polepszyć stałopalność. Nie wiem jak masz ustawioną turbinę ale gdy w piecu zaczyna wygasać to turbina zaczyna ochładzać palenisko i wydmuchiwać z pieca żar który został. Ja mam kocioł z turbiną i uzywam jej czasami tylko do rozpalania, a tak to steruje miarkownikiem ciągu.

Jak się interesujesz takimi tematami to
  • Odpowiedz
@lets_gou_tnijmy_wuosy: @warmianskimnich @S_____ @Salomonthekrol @Obles

Dzięki za informacje, przetestowałem palenie przez dwa dni.

Po wrzuceniu jednej węglarki ( czasami jak było bardzo zimno to dwie się wrzucało ), rozpaliłem od góry około godziny 10tej. Tak z dobrą godzinę się powoli rozpalało. Temperatura powyżej 55 stopni trzymała aż do 23. ,, Jestem w szoku ''. A grzejniki finalnie były ciepłe jakoś do drugiej w nocy. :)
  • Odpowiedz
@ojacie169: wiecej siana w kieszeni to jedna z pozytywów, popatrz na komin i ilość dymu, praktycznie zero. Ja cały piec zarzucę, i trzyma mi ciepło 3 dni. Zaraziłem tym sposobem całą rodzinę i każdy mi dziękuje.
  • Odpowiedz