Wpis z mikrobloga

wybieram się w 4 osoby do #gruzja na 3 dni w listopadzie
chcemy skoczyć na pewno do Tibilisi + coś jeszcze, np. jaskinia Prometeusza wygląda ciekawie.
Czy warto wypożyczyć auto? czy może taxi/uber da rade + marszrutki?
gdzie jeszcze warto się wybrać, biorąc pod uwagę, że to listopad?
jakieś ładne miejsca, widoczki, degustacje win
  • 11
  • Odpowiedz
@trollasek w Gruzji generalnie jeżdżą autami bardzoooo specyficznie. To już jest azjatycki styl. Jak się nie boisz takich klimatów to spoko, ale generalnie Bolt kosztuje takie grosiki, że nie opłaca sie fury brać, jeśli nie chcesz daleko jeździć. Dużo busów też jeździ za grosze. Ja jechałem z Kutaisi do Batumi i z powrotem i za wygodnego busa zapłaciłem 25 lari w dwie strony czyli jakieś 33 zł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@trollasek: Jeżeli masz tylko 3 dni i chcesz się ruszać poza Tbilisi to imo powinieneś brać auto.

Marszrutki są tanie, ale podróżowanie nimi zajmuje sporo czasu - znalezienie, sam dojazd itp. Dodatkowo jak nie znasz gruzińskiego albo przynajmniej rosyjskiego to ciężko. Bolt jest tańszy, ale nie jakoś dużo - może ze 30%.
Na przykład jakbyś chciał z Tbilisi do Jaskini Prometeusza jechać, to już się robi wyprawa - transport do Kutaisi,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trollasek: nic mi o tym nie wiadomo, nie byłem.

Z rzeczy do polecenia w Tbilisi:
- stare miasto + alejki barowe nocą (ale nie wiem jak na jesieni)
- wycieczka nocą na to wzgórze z wieżą tv i diabelskim młynem (można kolejką)
- sobór
- sulphur baths, nie byłem ale koleżanka była i poleca
- przejechanie się metrem, kosztuje grosze a jest całkiem ciekawe
- przejście się po mniej turystycznej części
  • Odpowiedz
@xstempolx: nie no z Kutaisi to z 40min. Do tego chce od razu skoczyć do kanionu(Martvili, Okatse) które znajdują się w pobliżu.
Ciężko w góry się wybrać na jeden dzień, to chyba bym zostawił na inny wyjazd.

@Heart: dzięki za info
w Kutaisi ląduje więc siłą rzeczy tam będę i dlatego planuje zobaczyć te jaskinie, kaniony w ciągu jedego dnia(max 1.5) i potem uderzyć do stolicy
  • Odpowiedz