Wpis z mikrobloga

Mam problem z dostawą od Banggood. Pod koniec maja zamówiłem tam telefon, a przesyłka do tej pory (początek października, ponad 4 miesiące później) nie dotarła. Był to mój drugi zakup w Chinach, nie robię tam zakupów regularnie, więc nie wiem, czy coś takiego się często zdarza. Podobno trafiłem na jakąś nieszczęsną partię przesyłek (dostarczane przez Royal Shipments), z którymi był duży problem i Banggood zerwał z nimi współpracę.

Dobra, ale do rzeczy. Za telefon po długim czasie udało mi się uzyskać zwrot, więc jestem już na 0 (no poza zamrożonymi pieniędzmi na jakiś czas). Wg trackingu przesyłka jest jednak nadal w drodze. Chciałbym wiedzieć czy ona do mnie w końcu dotrze? Niby jest w Urzędzie Celnym w Nysie, więc już w PL. Problem w tym, że jest tam już ponad 2 miesiące i nie chce się ruszyć. Czy przez telefon z Urzędu Celnego można dostać informację co z tą przesyłką, dlaczego jest wstrzymana? Dzwoniłem do nich, ale nikt nie odbiera :(

Aha, i czym są dostarczane przesyłki z Banggood (EU Priority Line) po dotarciu do Polski. Czym taka przesyłka z Urzędu Celnego do mnie byłaby dostarczona, Pocztą Polską? Kurierem jakimś? Jak tak to jakim? Czy numer trackingu się wtedy zmienia czy pozostaje ten sam?

Dodam, że początek nr trackingu to 4831... Podobno taki początek miała ta nieszczęsna partia opóźnionych przesylek.

Te ponad 4 miesiące na dostawę to całkiem sporo, zamówiłem telefon 2 miesiące po jego premierze, a zanim on dotarł ( #zakupyzchin ), producent zdążył wypuścić następce ( #xiaomi ).

#banggood #chinskiecuda #gearbest #aliexpress
Filip69 - Mam problem z dostawą od Banggood. Pod koniec maja zamówiłem tam telefon, a...

źródło: comment_78nz1YwcJwtDeq00RFBudOsQiEki2aGT.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@UFC_Jest_W_Dupie: :D Nie wiem jak jest przeważnie, powiem jak było u mnie (dopiero 2-gi zakup, jak pisałem).

Po prawie 2 miesiącach przesyłka nie dociera. Pytam ich supportu co jest nie tak, każą czekać, przesyłka pewnie dotrze. Za tydzień piszę do nich znowu, to samo, przepraszają i każą czekać. Kolejny raz piszę, wysyłają maila z przeprosinami, datą, po której bezzwłocznie wykonają zwrot jeśli przesyłka nie dotrze. Czekam do tej daty, tydzień po
  • Odpowiedz
@UFC_Jest_W_Dupie: Ale co w takim razie z tym telefonem? Pracownicy urzędu celnego go sobie przywłaszczają czy jak? Czy odsyłają to do Chin? Wg trackingu ta przesyłka jest zaledwie kilkadziesiąt KM ode mnie.
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
@alinajlepsze:
Widziałem tę wiadomość, ale mimo
"Uwaga: Jeśli po 25 sierpnia nadal nie otrzymasz zamówienia, skontaktuj się z nami, bezwarunkowo zwrócimy całkowitą kwotę płatności, twoim oryginalnym sposobem płatności."
Kilk dni po tym terminie i poźniej gdzieś w połowie września kontaktowałem się z nimi, mimo tego co wyżej nie chcieli zwrócić pieniędzy. Poprosiłem bezpośrednio o zwrot, kolejny raz powiedzieli, żebym poczekał. Dopiero po przekształceniu sporu na PayPalu w roszczenie się zmobilizowali do
  • Odpowiedz