Wpis z mikrobloga

Dosyć szokująca grafika, wykres przedstawia jak PiS doprowadził do zapaści w służbie zdrowia - kolejki do specjalistów wzrosły trzykrotnie w ciągu 4 lat. Tak źle nie było nigdy. Jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie jeśli chodzi o liczbę lekarzy na tysiąc mieszkańców. Niebawem po prostu nie będzie miał już kto leczyć nas, naszych dzieci i naszych rodziców.

Znalezisko:

https://www.wykop.pl/link/5152433/w-ciagu-4-lat-doprowadzono-do-zapasci-w-polskiej-sluzbie-zdrowia/

#sluzbazdrowia #zdrowie #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polska
preczzkomunia - Dosyć szokująca grafika, wykres przedstawia jak PiS doprowadził do za...

źródło: comment_qvhLgKSAgaoBc4QKOv7TeFaVXrmTEeSj.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@precz_z_komunia: Połamałem sobie ręce kilka tygodni temu. Jak mi lekarz powiedział, że bez przemieszczenia i odłamków, które kwalifikowałyby ten uraz do zabiegu, to aż skakałem z radości, bo inaczej pewnie wpisaliby mnie na ortopedię w trybie pilnym na 2032r.
  • Odpowiedz
to nie PiS... Mają po prostu pecha


@SkrytyZolw: XDDDDD
No ta bo tak zajebistą ustawę jak sieć szpitali wprowadzili po której pierwszy raz od 2003 r nie upubliczniono raportów finansowych ze szpitali. No i nie ma co się dziwić skoro liczba zadłużonych szpitali wzrosła do poziomu historycznego. W 4 lata mieli szansę coś zmienić a ty to nazywasz pechem? O jakiś reformach systemowych słyszałeś poza obcinaniem finansowania i zamykania szpitali (do
  • Odpowiedz
@su1ik: pecha mają, że akurat za ich kadencji akurat tylu pracowników służby zdrowia osiąga wiek emerytalny. Ale jak pisałam już wcześniej, nie robią nic by ratować sytuację.
  • Odpowiedz
Ale jak pisałam już wcześniej, nie robią nic by ratować sytuację.


@SkrytyZolw: tutaj też się mylisz. Zrobili coś co sprawiło, że sytuacja się jeszcze pogorszyła
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: sieć szpitali doprowadziła do zamykania oddziałów (nie opłacało się ich utrzymywać poza finansowaniem z sieci) siłą rzeczy kolejki się wydłużyły. Do tego manipulacja odnośnie zwiększania nakładów. Populistyczne hasła o zwiększeniu pensji- szpitale miały wypłacać podwyżki choć nie dostały z tego powodu większych pieniędzy. Zadłużyli szpitale na potęgę
@lastro właśnie tak
  • Odpowiedz
  • 0
@precz_z_komunia jak złamałam rękę to wszystko prywatnie. Wizyta 170zł więc do przejścia... A przynajmniej byłam pewna że ortopeda poświęci czas na zetknięcie na rentgen, bo siostra ma świetne wspomnienia z NFZ gdzie lekarze nie rozpoznawali złamań co kończyło się powikłaniami po złym zrośnięciu i brakiem kasy z prywatnego ubezpieczenia, bo złamanie stwierdzone po czasie byli zgłaszane zbyt późno po wypadku z w wyniku którego powstało...
  • Odpowiedz
@kt13: w mieście to nie problem, ale większość ludzi nie ma łatwego (szybkiego) dostępu do opieki prywatnej, poza tym to są jeszcze proste przypadki. Gorzej gdyby się okazało że potrzebujesz operację na znieczuleniu ogólnym i jeszcze z jakimś zabezpieczeniem innych specjalistów, prywaciarzem wszystkiego się niestety nie załatwi.
  • Odpowiedz
Żeby wyjść z zapaści wynikającej z braku lekarzy potrzeba co najmniej dekady.


@krzychol66: Pewnie dlatego przez 4 lata utrzymywano narrację "niech jado". Mamy masę lekarzy który mogliby zamiast prywatnie leczyć publicznie, lub wrócić zza granicy, ale trzeba im zapłacić ¯\_(ツ)_/¯ Rozumiem że za tą dekadę będą zarabiać tak jak w Niemczech czy Norwegii?
  • Odpowiedz