Wpis z mikrobloga

NO ALE JAK TO? Czyżby kapitalis nie zapewnił nam tanich ubrań prosto z Bangladeszu? Trzeba do szmatexu chodzić?


@lewackie_japko: no i co w tym złego? XD Znam bardzo bogatych ludzi kupujących w szmateksach. Raz że można tam wyrwać perełki za grosze, a dwa, że to rozsądna postawa wobec tego, ile surowców jest marnowanych na nadprodukcje ubrań.
W szmateksach można kupić ubrania ponizej kosztów ich produkcji (bo wątpię, by dało się wyprodukować
rozsądna postawa wobec tego, ile surowców jest marnowanych na nadprodukcje ubrań


@Catit: aha, czyli sama przyznajesz, że kapitalizm jest nieefektywny przez nadprodukcję

i to nic złego, że kapitalizm nie zapewnia takich cen nowych ubrań


No pewnie, niech w Bangladeszu robią za grosze, potem to sprzedają za 50x tyle co u nas, a my kupujmy w szmatexach bo drogo XD logika kapitalizmu nie przestaje mnie zadziwiać

Tam jest masa dobrych ubrań, które
aha, czyli sama przyznajesz, że kapitalizm jest nieefektywny przez nadprodukcję


@lewackie_japko: lol, tak przyznaje, bo ja tu nie siedzę jako fanka kapitalizmu. Wg mnie po prostu takie wysrywy są od rzeczy, dlatego zabieram głos.

Nadprodukcja i konkurencja powinny stymulować obniżki cen a jakoś tego nie widać, bo co wejdę do sklepu z odzieżą, to ceny mnie zwalają z nóg, no powiedz mi czemu kapitalis nie potrafi zapewnić ludziom tanich ubrań i
Winisz kapitalizm o to, że nie ma w sklepie kurtki za 2 zł?


@Catit: niezły chochoł, bo nigdy nigdzie nie spotkałem kurtki za 2 zł. Za to bardzo często w sieciówkach widuję ceny 400-600 zł za kurtkę. I to jest lekka przesada.
@lewackie_japko: jaki chochoł? Są dni kiedy wszystko jest po 2 zł i kurtki też. Ja kurtki nigdy w szmatexie nie kupiłam, ale już buty, marynarkę i spodnie za 2 zł mam. Pokazać???
Ceny w sieciówkach sa odjechane, ale jw. nowe ubrania można nabyć też w marketach, na pewno nie gorszej jakości, no i jednak sieciówki bardzo zjeżdżają z cen na wyprzedażach. Ja 2 rok chodzę w kurtce, którą zakupiłam za 90