Wpis z mikrobloga

@mbielejewski: Linus tu fajnie wyjaśnił że przecież skoro jeden dysk ci padł to szansa na drugi jest podobna (zwłaszcza że jak widzę robią setupy z identycznych) a przecież odbudowa będzie wielkim obciążeniem i to właśnie W TRAKCIE może paść drugi dysk i wtedy pozamiatane :O
@Saeglopur no #!$%@? taki mandingo, chyba 3 lata temu to było, dysk nadal leży padły głowice jak się kiedyś strasznie dorobię i będzie mi 1k nie szkoda wydać wrócę do nich. Co do padu nas synology 2x 3tb Seagate. Ponad 1.5k dałem za całość po 2.5 roku pracy padł 1 spoko mam przecie raid drugi ok wyjmuje wysyłam na gw nas wyłączony dwa tygodnie minęły wrócił nówka wkładam odpalam daje odbudowa po
@cysiekw: O KUJ to stało się dokładnie jak pan Linus mówi :O

Seagate


@cysiekw: To mnie akurat nie dziwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Mam w NASie Synology WD+Seagate, zgadnij co padło :P Choć nie na amen a jedynie bad sectorami sypie. Ale trzeba przyznać że po 4-5 latach, teraz już prawie 10 a ciągle tam siedzi :P Ale biorę się za
Seagate


@Saeglopur: @cysiekw: Nie mogę patrzeć na tą nazwę nawet i potwierdzam wasze słowa. U nas padły w ciągu 5 dni 4 identyczne dyski po 2 latach. Dokładnie to co mówi Linus. Były identyczne, pakowane zbiorowo więc pewnie nawet z jednej "cyklu produkcyjnego". Całe szczęście udało się odbudować bo wymienialiśmy w ostatnich momentach jak kolejne padały. Dyski od HGST (niestety to już WD) mamy od około 4 lat pracują cały
lus dla podwójnych paranoikow dwa nasy w dwóch różnych lokalizacjach i synchro backupów pomiędzy nimi


@cysiekw: To mi się marzy, planuję taki setup że jedna instalacja w PL, druga w Norwegii

potrójni robią jescze up do chmury ;)


@cysiekw: Nie ufam bulwa jakoś, choć wszystkie swoje takie 'normalne rzeczy' z którymi pracuje na codzień mam na OneDrive (ponad 200 GB, ale pakiet mam na 1,34 TB).
Takie poważne przestrzenie w
Były identyczne, pakowane zbiorowo więc pewnie nawet z jednej "cyklu produkcyjnego".


@devones: Ale dlatego mnie dziwi że ładują do macierzy dyski z jednego rzutu dosłownie, kto wie czy nie wręcz tak jak zjechały z linii produkcyjnej jeden za drugim :O

U siebie celowo mieszam. Ale tak zapytam was bardziej doświadczonych: są przeciwwskazania co do takiego podejścia?
@cysiekw