Wpis z mikrobloga

@dejwis: @foxbond: @foxbond: @radekrad: nie, czekajcie, zdjęcie jest poglądowe, płytka to Pro Micro i puszczam zwykłe dane midi do syntezatora-hosta USB. Jeśli arduino jest zasilane z laptopa wszystko idzie ok ale jeśli wepnę je przez ładowarkę sieciową 5V to pojawiają się śmieci i bombardowanie midi. Sprawdzałem na kilku ładowarkach i nic, muszę korzystać z portu usb w lapku żeby działało. Może to coś z masą, lap i syntezator
ewolucja_myszowatych - @dejwis: @foxbond: @foxbond: @radekrad: nie, czekajcie, zdjęci...

źródło: comment_KfRArB1UMNaHbu4MJPRl1UVWzk4yo3vd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: Ja się absolutnie na elektronice nie znam, ale kupiłem kiedyś po taniości interfejs USB-MIDI z Chin i działał on tak sobie - to znaczy też pojawiały się czasami śmieciowe sygnały. Z tego, co wtedy wyczytałem, to specyfikacja zakłada, że urządzenia powinny być od siebie odseparowane elektrycznie za pomocą transoptora - w chińskim wynalazku tego zabrakło i chyba u ciebie też tej izolacji nie ma.
  • Odpowiedz
@Utylizacja: syntezator działa na baterie, podłączony jest audiojackiem do wzmacniacza audio. Arduino wysyła mu śmieci jeśli jest podłączone do ładowarki albo 4 baterii 1,5V. Jedynie przy zasilaniu z komputerowego portu usb wszystko gra. Kabel midi działa bo sprawdzałem go na innych urzadzeniach, na baterie i zasilacze, zawsze dziala, podejrzewam że problem jest z arduino

ps. jeśli zamienię syntezator na jakiegoś laptopa to arduino też wysyła mu śmieci
  • Odpowiedz
@Utylizacja: to jest domyślny tutorial dla biblioteki mój już jest zmodyfikowany ale działa na tej samej zasadzie:

#include

// Simple tutorial on how to receive and send MIDI messages.
// Here, when receiving any message on channel 4, the Arduino
// will blink a led and play back a note for 1 second.

MIDICREATEDEFAULT_INSTANCE();

void setup()
{
MIDI.begin(4); // Launch MIDI and listen to channel 4
}

void loop()
  • Odpowiedz
@Utylizacja: zmieniłem wartości na 8,9 i działa na 9tce tak że jeśli kabel midi i arduino są wpięte do tego samego kompa to jest wszystko ok. Jeśli przepnę kabel do drugiego laptopa albo syntha to pojawia się to co wcześniej czyli glitch różnych wartości midi :(

Czyli kable muszą być zawsze razem w jednym hoście bo inaczej nie zadziała.

Sam sygnał z arduino jest poprawny bo jak podłączam 3 piny TX,GND
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: To mam jeszcze takie pomysły:
- Z ciekawości, sprawdź multimetrem, czy wszystkie GND są ze sobą połączone i czy osłona USB też.
- Masz może drugie Arduino? Jak tak, to podłącz pin z danymi do niego i zobacz co wypluwa.
- Jesteś pewien, że Arduino odpala się na tym zasilaczu? Dodaj np. dwukrotne mignięcie LEDa przed każdym wysłaniem nuty.
- https://arduino.stackexchange.com/questions/39501/midi-output-circuit-behaving-incorrectly-when-not-connecting-with-usb
  • Odpowiedz
@Utylizacja: tak, to to, jeśli połączę arduino i hosta masą poprzez jakiś drucik to po restarcie wszystko działa! Wygląda na to że gnd wtyczek midi jest rozdzielony od gnd usb i trzeba będzie chyba stuningować ten kabel ale to już jest w 99% to co chciałem. Dzięki!

Tak jak @mizantropia napisał tam prawdopodobnie jest transoptor który rozdziela gnd midi od gnd usb, czyli kabel jest dobry ale do arduina powinien być
  • Odpowiedz