Wpis z mikrobloga

@bartox7777: Mam złe wieści. W tych wyborach nie za bardzo jest na kogo głosować. Są trzy wyjścia: nie idziesz / idziesz i skreślasz wszystkich / wybierasz mniejsze zło.
Niestety w tym dziwnym kraju lepiej żeby żadna partia nie miała większości.
@DonMontana: pewnie trudno znaleźć osiągnięcia wybranych polityków, ale bardzo łatwo znaleźć afery. Np zmiana tvp w reżimową propagandę, robienie z lekarzy wroga publicznego numer 1 czy podnoszenie podatków mówiąc, że się je obniża dosyć łatwo ocenić. Można znaleźć dużo więcej przykładów i porównać sobie np z poprzednimi rządami, np kradzież pieniędzy z OFE i podnoszenie wieku emerytalnego.

Sam jesteś w stanie ocenić co jest słuszne a co rozdmuchane. Wg mnie na
@bartox7777: tylko nie polegaj na żadnych sondażach, bo tym tylko próbują ludziom w głowach mieszać. ko miało okazję się wykazać, obecne władze również jak widać obiecywać potrafią wiele, gorzej z realizacją. Lewica pokazała, że aby to państwo przestało kuleć trzeba zjednoczenia i wspólnych działań. Z tego co widzę coraz większe szanse mają.
@NiedzielnyMirek tak, ale 18 latek zazwyczaj nie interesuje się zbytnio aferami, zwłaszcza tymi które miały miejsce w czasie gdy on przystepowal do pierwszej komuni świętej. Młodzi ludzie żyją trochę innym tempem, nie interesuje ich zbytnio co było 8 - 10 lat temu, patrzą w przyszłość i na to co im się obieca. Dlatego właśnie szybciej i przystępnie będzie mu sprawdzić cele i założenia danej partii niż analizować historię. Absolutnie nie neguje Twojego
@bartox7777:

1. PSL vel ZSL to przedstawiciele socjalizmu agrarnego
2. PiS to partia szabesgojów wyznających narodowo-katolicki socjalizm
3. Lewica to sojusz stalinistów z trockistami
4. Konfederacja jest sojuszem faszystów z leseferystami okraszonym sporą dawką politycznego mistycyzmu
5. PO natomiast to partia typowo kompradorska (co również jest cechą PiS-u, ale ci lepiej się z tym kryją) reprezentująca interesy euro-socjalistycznej elity.

Myślę, że powyższe charakterystyki poszczególnych komitetów dość dobrze oddają ich cele, dążenia