Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z Was projektor BenQ w1090 może? Bardzo intensywnie rozważam zakup właśnie tego modelu jednak wszędzie się chwalą, że z odległości 3 metrów rzuca obraz 100 cali i wszędzie w recenzjach tylko o tych 100 calach #!$%@?ą. A ja bym chciał ustawić sobie ten projektor na odległość 5 metrów i wtedy będzie tych cali około 200.
Jest ktoś w stanie podzielić się ze mną opinią jak ten projektor radzi sobie z wyświetlaniem większych obrazów?

#projektor #projektory może #komputery
  • 14
@cysiekw: Czytałem i właśnie po tej recenzji zainteresowałem się tym projektorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@nowiutki: 150 cali wygląda znośnie? Mi z ustawieniami salonu właśnie 5 metrów wypadnie, idealne miejsce na projektor - bliżej nie będzie pasował i będzie gryzł się z żyrandolem :)

@cysiekw: W praktyce co to oznacza?
150 cali wygląda znośnie?


@robertx: wygląda OK, ale większego bym już nie robił, Raz, że rozdzielczość za niska, dwa, że strata na jasności.

Z recki wynika, że na zoom x1 z 5 metrów zrobisz 143 cale, więc sam zdecydujesz, czy na x1,3 zoomie strata jasności kosztem 50 cali więcej ma sens.
bo WUXGA


@neptol: Benq W1090 obsługuje 1080p w formacie 16:9.

2000 jasność


@neptol: i co z tego? To jeden z jaśniejszych DLP FullHD w tej cenie. Nie daj się nabrać na te 3500 lm w tym Acerze. To nic innego jak przezroczysty segment w kole kolorów.

Ale fakt, Benq mógłby być trochę tańszy. Jak go kupowałem po premierze to kosztował 2700.
@nowiutki: BenQ, Acer i Optoma to są te same projektory, wyjżdżające z tej samej fabryki z doklejonym innym logo

3500 lumen to zaczyna być dolna granica jasności w jakiej wypuszczane są projektory i dotyczy to całego rynku.

W tym modelu jest 3500 lumen mierzone metodą ANSI więc jest wiarygodna wartość i nie jest wartość wykraczająca poza przyjęte normy

Podwójne koło kolorów zdecydowanie na plus ale na pewno nie jest warte 1200
@nowiutki: Jeżeli z 5 metrów wyjdą 143 cale to mi w zupełności styka. Nawet lepiej - wolałbym, żeby na ścianie gdzie będzie obraz zamieściła się jeszcze pod ekranem komoda ( ) A pobawić się jak już będzie projektor zawsze przecież można :)

@neptol: Bardzo dobre opinie, bardzo spoko wyniki w testach jak na ten budżet, dobre kolory, znośnie spisuje się w grach, spora ilość złączy.
@neptol: W1090 to obecnie najlepszy projektor w tej półce cenowej, ma najwyższy kontrast natywny ok 1350:1 ( dynamiczny 3500:1 z funkcją eco+ ) gdzie konkurenci nie dobijają 900 , a projektory na chipach 0,47" 1080p (optoma HD143x ) oraz 4k, nawet 600:1 nie mają.
W dodatku w trybie kinowym, który de facto jako jedyny nadaje się do oglądania filmów jest baardzo jasny, na tyle, że przy ekranach typowych 100"-110" tej jasnosci
@robertx: Rozważ zakup Optomy 144X - ma więcej lumenów i jakość obrazu niczego sobie. Mam, używam, polecam - porównywałem się z Benq w tym samym przedziale cenowym i wypadają podobnie ale moim zdaniem na korzyść Optomy :)
Rozważ zakup Optomy 144X - ma więcej lumenów


@ImbaJakichMalo: Więcej lumentów nie wynika z lepszej lampy, tylko z tego, że jeden segment w kole kolorów jest przezroczysty. To wcale nie jest dobre, obraz jest przez to prześwietlony, a kolory jeszcze bardziej przygaszone. W Benqu W1090 masz 6 segmentowe koło RGBCMY. Prócz tego Optomy z tej serii zawsze miały problem z ostrością na krawędziach. Na ich plus względem Benqa jest mniej dB