Wpis z mikrobloga

@ProgramistaHTML: tak, właśnie miałem mindfuck jedząc jajochlebka w usa, którego polałem sobie jakimś sosem ostrym, a to smakowało jakbym jadł pączka z nadzieniem ostrym. Oni to jeszcze chyba obtaczają cynamonem. Tfe, aż się nie dobrze robi. Najlepiej sobie zrobić taką kanapeczkę, czyli na jajochlebka położyć ser żeby się trochę stopił i polać keczupem ;>
@CartmanXD: myślę, że jak już masło orzechowe, to lepiej zwyczajnie z dżemorem a nie jajochlebkiem. Banan też zrobi robotę. Ewentualnie bekon.

@keleris_: ooo tak, z serkiem mistrzostwo. Ja zawsze jak obrócę po raz 1, to kładę ser jak najszybciej i przykrywam patelnię, żeby się też trochę przypiekł. Ewentualnie rozgrzewam widelec na patelni i przejeżdżam po serku.
@CartmanXD: mam dla ciebie lpt:

Beltasz jajka w misce
wlewasz na rozgrzana patelnie
Szybko wrzucasz na te jajka tosty obok siebie i obracasz jak przejdą surowym jajkiem
Jak jajko stwardnieje to obracasz całość jak omleta
Po chwili na 1 kromke kladziesz ser/szynke/warzywa i przykrywasz drugą

Tadam masz super kanapkę z francuskich tostow zrobiona w 2 min
@CartmanXD: moja różowa robi tak, że wycina otwór w kromce, kromka na patelnię i wbija jajko w ten otwór, nigdy tego nie znałem, ale pokochałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już chyba wiem co będzie na śniadanie w sobotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)