Wpis z mikrobloga

Nie ma na kogo głosować.


- powiedziało kilka milionów Polaków.

A oto zupełnie przypadkiem trafiłem na komitet wyborczy, który jest pomijany w mediach, testach wyborczych, nie mają nawet plakatów, właściwie nigdzie ich nie ma, nawet na wykopie. Bezpartyjni i Samorządowcy.

https://bezpartyjnisamorzadowcy.pl/program/

Mają w programie kilka baboli, ale wygląda na to, że nie są fanatykami jak PiS, debilami jak Lewica, złodziejami jak KO, oszołomami jak Konfederacja i rolnikami jak PSL ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się, że to najlepsza opcja, żeby zagłosować ze spokojnym sumieniem.

#wybory #wybory2019 #bezpartyjni (pozdrawiam jedynego obserwującego tag) #prawica #lewica #centryzm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
  • Odpowiedz
@soma115: Najpierw bym pogorszył, żeby ludzie zaczęli myśleć

stworzyłbym machinę opresji i wyzysku ochranianą przez potężną propagandę

następnie podzieliłbym ludzi na dwie kasty: wolnych obywateli i niewolników

pozwoliłbym ludziom swobodnie zmieniać status społeczny, tak aby jedyną barierą była ich mentalność

wolni ludzie żyliby w zgodzie i harmonii w anarchokapitalistycznym systemie lokalnie regulowanym demokracją bezpośrednią, a niewolnicy żyliby w oligarchii zakamuflowanej ochlokracją.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: Hmm, może nie trzeba odgórnie pogarszać całej sytuacji. Przecież klasa niewolników już istnieje - połowa roboty zrobiona. A jeśli chodzi o wolnych ludzi to mnie wychodzi, że nie można im dać wolności - oni muszą sami ją sobie wziąć. Moim zdaniem każdy może to zrobić i to bez łamania jakichkolwiek przepisów. Wystarczy, że będzie stosował filozofię wolności i demokrację bezpośrednia we własnym gronie przyjaciół.
Czy chciałbyś należeć do takiego grona
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: Nie wiem, ja wpadłem na to sam. Nie wiem jak miałbym przekazać tą wiedzę wszystkim. Z reguły ludzie nie chcą o tym słyszeć.
Sposób jest prosty - grupa osób tworzy mikro państwo i używa w nim demokracji bezpośredniej. Dzięki temu, że grupa ma więcej pieniędzy i większy wpływ na rzeczywistość, grupa może budować własny dobrobyt.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: Problem z firmą/stowarzyszeniem/fundacją jest taki, że podlega ona pod prawo państwowe. Oznacza to, że każdy z zewnątrz i z wewnątrz może użyć prawa żeby przeszkadzać i ograniczać taką organizację. Np. w Stowarzyszeniu Demokracja Bezpośrednia chcieliśmy głosować przez internet więc umieściliśmy taki zapis w statucie. Sąd rejestrujący stowarzyszenie stwierdził, że taki zapis jest nielegalny bo w prawie jest zapisane, że tylko spółki prawa handlowego mogą głosować przez internet i to z
  • Odpowiedz
A, chyba chodziło Ci o korporację, które nie podlega pod żadne przepisy. No tak nie jest - zawsze się pod jakieś podlega a utworzenie takiej korporacji to jest bardzo trudne zadanie. W każdym żeby mieć wolność trzeba ustalać wszystkie zasady samemu. To jest możliwe tylko w nieformalnej grupie znajomych.
  • Odpowiedz
Nie potrzeba do tego terytorium, wystarczy czat i system do głosowania. To wystarczy żeby ustalać zasady, robić zrzutki i działać.
  • Odpowiedz