Wpis z mikrobloga

Sezon coraz bliżej to czas rozglądać się w końcu za jakąś swoją deską, póki co jeździłem dwa sezony na wypożyczanym sprzęcie, więc jestem jeszcze początkujący. Co myślicie o Rossignol Circuit 161cm + battle bindings, model 2017 za 400zł? Jeszcze widziałem samą deskę Jones Explorer 159cm 16/17' za 600.. Nie wiem czy ten rossignol to spoko opcja na dalszą naukę, czy jeszcze poczekać i obserwować oferty? 161cm powinno być spoko na 187cm i 80kg ?
#snowboard
  • 7
@CantRest: @fortySeven: kurde aż tak? :P przecież ona mi do szyi będzie ledwo sięgać, z tym że waga u mnie potrafi się wachać 78-85kg w zależności od masy/redukcji :P

Deska póki co to tylko jazda po stoku, kontynuacja nauki i jak się wczuje to może powoli jakiś łagodny snowpark
@Pat6er ja ważę 95-100kg i upalam na deskach 159/161cm. Waga ważniejsza od wzrostu przy doborze deski. Dla siebie bierz 152-156, allmountain, camber lub hybrid, flex w środkowym zakresie ok. 5. Flex wiązań i butów to samo. Tyle, nie ma co kombinować więcej.
@Shumitu: kurcze, bo właśnie przeglądałem kilka stron na której są sugerowane rozmiary dech do wzrostu i wagi i tam zazwyczaj mi wychodziło 159/161cm.

No ale skoro tak radzicie to będę brać pod uwagę 152/156 - z naciskiem chyba na 156 biorąc pod uwagę że zima idzie i trzeba trochę masy nabić, a wg powyższej rozmiarówki to brakuje mi ~2kg do górnego limitu :P