Wpis z mikrobloga

Jakie metody odchwaszczania ziemi polecacie?
Mialem na dzialce 3 arowej chwasty wysokosci 1 do 2m.
Wycialem to wszystko kosa spalinowa i zastanawiam sie co dalej z tym zrobic.
Jedna opcja to zalac to wszystko roundup. Tylko na wiosne bede chcial tam siac trawe, jakies drzewa owocowe, kwiaty, itp.
Nie wiem jaki bedzie mial wplyw roundup.
Inna opcja to przekopanie i wyplewienie tego, ale bedzie to strasznie trudna robota, bo tych chwastow jest pelno i sa bardzo geste.
Do tego watpie, aby udalo mi sie na tyle dobrze wyplewic, ze bedzie w miare czysto.
Co o tym myslicie? Macie jakies inne pomysly?

#ogrodnictwo #dzialka #chwasty #roundup
  • 11
@Norskee: tylko, ze ja pewnie bede musial podlac to co zostalo z tych chwastow. Z ziemi wystaja same kawalki lodyg i one zbytnio nie wchlona roundupu. Wiec to musi chyba przesiaknac przez korzenie.
@tertex: chwasta trzeba z korzeniami. Bardzo zachwaszczone trawniki zrywa się na 10-20 cm i tworzy na nowo. Mniej zachwaszczone to mozolne wyrywanie ręczne lub zmiana np. ph gleby. No a poza tym to chemia.
@tertex: za miesiac jak sie pojawia czesci zielone to pryskasz i tyle, najlepiej sobie z allegro kupic tanio np gallup 360, bo jest mocny i duzo trego wyjdzie jak sie rozcienczy
ew zrobic to na wiosne
@cecyl: zrywanie gleby nie wchodzi w gre, bo caly teren jest ogrodzony i jedyny dostep to przez furtke.

Orientuje sie ktos moze z was jak moge sie pozbyc w tani sposob pare kubikow pocietych chwastow? Czy wypozyczyc jakas rozdrabniarke i zapakowac to wszystko w worki, aby mi to wywiezli z MPO, czy tez musze za wywoz jakims malym kontenerem zaplacic?
@tertex: u mnie na przyklad mozna na "gratowisko" wywiezc za darmo. Zalezy od lokalnych zasad i mozliwosci. Niektorzy nawet kradna takie worki bo robia z tego pasze jakies czy ujemuje. Zreszta meble z chodnikow tez kradna na opal zanim przyjedzie gratowoz XD
@Norskee: hmmm, tylko, ze wywoz wioze sie z pakowaniem tego w jakies worki i albo wynajem jakiegos vana, albo duza ilosc kursow osobowka. Zeby to spakowac, to musze to rozdrobnic, jest tam duzo lodyg grubosci kciuka, ktore rozerwa worki.