Wpis z mikrobloga

Günther Steiner o zatrudnieniu Kubicy:

Czy rozważał pan na to miejsce Roberta Kubicę?

Mam całkiem dobre relacje z Robertem. Nie wiem, co planuje, a i on nie był pewien, czy zostanie z Williamsem, więc... Tak, przyglądaliśmy się opcji współpracy z Kubicą, ponieważ to oczywiste, że jest bardzo utalentowanym facetem, ale w tym momencie nie może niestety pokazać, jak dobrym pozostaje kierowcą. Nie ma warunków, aby móc to zrobić, więc skończyło się na tym, że nic nie zmieniamy w naszym składzie.


A rozważylibyście zatrudnienie Kubicy w roli trzeciego kierowcy?

Oczywiście! On w tej branży ma opinię jednego z najlepszych kierowców, jeśli chodzi o wyczucie i wiedzę na temat bolidu. Osobiście nigdy z nim nie pracowałem, ale mam w zespole kilku inżynierów, którzy mieli z nim styczność w przeszłości i wszyscy darzą go wielkim szacunkiem. Z pewnością jesteśmy nim zainteresowani, ale nie wiem, czy on chciałby się tym zająć. Jeśli jest dostępny, na pewno z nim o tym porozmawiam!



#f1 #kubica
  • 9
" jest bardzo utalentowanym facetem, ale w tym momencie nie może niestety pokazać, jak dobrym pozostaje kierowcą. Nie ma warunków, aby móc to zrobić, więc skończyło się na tym, że nic nie zmieniamy w naszym składzie."

To znaczy nie mniej nie wiecej jak kurtuazyjnie, ze Kubica nie pokazał jak dotad, że jest wystarczajacy na to, żeby zasiąść w jakimkolwiek fotelu f1.

Pamietam pierwszą wypowiedzz Gunthera dla tvp sport, od ktorej sie zaczęło:
@california23 Oni tworzą sto modeli w jeden dzień. To nie wiesz, że już go wsadzili do McLarena? Inni wykombinowali takie ruchy transferowe, że w optymalnym wariancie Ferrari (niedokończone historie), a gorszych RP lub Reno... Oni są psychiczni! Nie mówię, że wszyscy, ale... xD Ja myślę, że gdzieś się przyczai w przyszłym sezonie i w kolejnym podejmie ostatnią próbę. Kibicuję mu by dostał prawdziwą szansę, bo to co zrobił mu William's, to zwykle