Wpis z mikrobloga

@wxx71: parę lat temu kupiłem auto, które miało założone nawet chyba -50mm - po pół roku nie wytrzymałem i kupiłem oryginalne sprężyny, bo nie dało się tym jeździć XD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niemamnietujeszcze: ja nie wiem co on tam wkłada, dla mnie obniżanie auta to kalectwo, jeżeli jeździsz tym daily. To nie auto sportowe tylko kombi. Robiąc mu takie coś może polepszysz właściwości jezdne ale to nadal kombiak a nie formuła 1 i nie wchodzisz tym 200kmh w zakręty. Co do odczuć personalnych, zawsze ktoś kto wydał kupę kasy na zawieszenie powie ci, że jeździ się bardziej komfortowo. A co? Ma okłamac swoje
@wxx71 Ci sami ludzie każą co 30 tys zmieniać olej ¯_(ツ)_/¯ no sprężyny są twardsze np hr to tak nie siądzie i bilstein b8 ma grubszą lage pracująca do góry nogami więc odczucia są zupełnie inne, musiałbyś się kiedyś takim autem przejechać z takim setupem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niemamnietujeszcze: interwały zmiany co 30 tys nie są złe, jeżeli zrobisz te 30k przez rok a nie przez 10 lat. Jakoś od lat są takie interwały i na rynku jest mnóstwo aut które #!$%@? bez końca. Moje każde auto jako firmowka ma tak wymieniany olej i co? Jeżdżą po 400k bezproblemowo. Jak jeździsz jak człowiek, a nie robisz 10k rocznie i kupujesz diesla to nie masz problemów. Benzyniaki mają zupełnie inne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wxx71: @Niemamnietujeszcze: ja #!$%@?, #!$%@? jako nieletni o nietoperzu w budynku. Robię co najmniej 40kkm rocznie różnymi autami. -30cm w Crossfire i w Alfie 159 to najlepsze ci dla tych aut zrobiłem. Eibach =/= gleba

Jak trzecie dupą o asfalt to może w końcu amorki zmieńcie a nie płaczecie, ze ktoś zawias obniża. Skoro trzecie tam gdzie ja crossem nie tre to znaczy tylko, że jesteście biedakami nie serwisujacymi swoich
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@justkilling: a wytłumacz dlaczego takie interwały są złe skoro oleje ja do tego przystosowane? To nie lata 90 gdzie po 2000km olej wyglądał jak gówno. Twoja wiedza pochodzi pewnie też od jakiś wujków. Gdy ja naprawiałem auta to byłeś jeszcze plemnikiem.
oleje ja do tego przystosowane


@wxx71: tak, tak, a smoki też tam były? xD Człowieku ty chyba nie wiesz jak wygląda olej po 15, ba niektóre (paradoksalnie - te lepsze) nie dociągają nawet do 10 a ty tworzysz wysrywy o 30 xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@justkilling: człeku, mam pod sobą od lat floty liczące kilkaset aut, wszystkie serwisujemy co 30k jak interwał zaleca, auta kręcą po 500 tys kilometrów bez żadnych problemów. Wiesz, ten interwał rzeczywiście nie jest dobry... dla ludzi którzy autem w ogóle nie jeżdżą. Oleje Longlife są specjalnie stworzone właśnie do długich interwałów wymiany. Możesz sobie wierzyć w teorie spiskowe i wszystko negować, bo to typowo polskie gadanie, nikt inny tego nie kwestionuje,
Wiesz, ten interwał rzeczywiście nie jest dobry... dla ludzi którzy autem w ogóle nie jeżdżą.


@wxx71: ten interwał nie jest dobry dla kogokolwiek kto porusza się w normalnym ruchu miejskim przez co najmniej połowę przejechanych kilometrów, jazda na autostradzi obciąża auto tylko ciut bardziej niż jakby się toczyło. 30k to nie jest dobry interwał do zmiany oleju dla 95% prywatnych użytkowników aut.

Już potem w ten wywód o tym że nikt
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@justkilling: ja wciąż czekam na wytłumaczenie, dlaczego to nie jest dobre i skąd masz wiedzę lepsza niż dziesiątki lat ewolucji oraz rozwijania olejów silnikowych. Jak jesteś tak mądry i wszystko wiesz najlepiej to idź im powiedzieć, że to nie jest dobre. Jak już pisałem, floty latają po kilkaset tysięcy kilometrów bez problemów. Dlaczego? Według twojej teorii powinny się zesrać po dwóch wymianach ;)
@wxx71: floty latają trasy zazwyczaj, zużycie oleju jest nieporównywalne.

Spuść olej z samochodu jeżdżącego po mieście po 15k i porównaj sobie jego gęstość ze świeżym, to będziesz miał odpowiedź, albo dalej ślepo wierz w książki serwisowe i nie wymieniaj oleju w skrzyni nigdy, bo tak napisał opel w swoim manualu xD