Wpis z mikrobloga

@D____d:

Do tego kolejki do lekarzy są bardzo długie. Dla przykładu w 2016 roku czas oczekiwania na usunięcie zaćmy wynosił w Polsce 484 dni, na kolejnym miejscu znalazła się Estonia z czasem oczekiwania równym 283 dni. W Holandii na podobny zabieg czeka się jedynie nieco ponad miesiąc.

Z raportu Fundacji Watch Health Care wynika, że czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w Polsce wynosi obecnie około cztery miesiące, czyli o około
  • Odpowiedz
No ale skoro wydają więcej to wszystko spoko :)


@tell_me_more: No i jaki wniosek ty wysuwasz z tezy pt. "więcej pieniędzy nie równa się mniejsze kolejki"? Bo ja wysuwam taki że to nie kwestia braku pieniędzy tylko kwestia braku lekarzy.
  • Odpowiedz
ja wysuwam taki że to nie kwestia braku pieniędzy tylko kwestia braku lekarzy.


@Thorkill: a brak lekarzy ma może związek z tym, że zarabiają śmieszne pieniądze a minister zdrowia powiedział im "to niech jadą", jak protestowali? Jak to jest, że prywatnie czeka się kilka dni a państwowo często ponad pół roku? Prywatnie już tych lekarzy nie brakuje?
  • Odpowiedz
w 2012 było to 107 mld a w 2013 105 mld


@revoolution: Nie było, nie kłam. Wliczyłeś do sumy także wydatki prywatne, które gdyby tutaj były wliczone zwiększyły by tą kwotę 102 mld o kolejne 30 mld zł. Tu niżej rzeczywiste wydatki na państwową służbę zdrowia z lat rządów PO. (razem z inwestycjami)

żałosna propaganda PIS


@revoolution: Właśnie udowodniłem że ty uprawiasz propagandę, wiec przeproś i znikaj.
Thorkill - > w 2012 było to 107 mld a w 2013 105 mld

@revoolution: Nie było, nie k...

źródło: comment_2ffgDyuU76EbpXMl04fzVFXZY1oVb4C7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz