Wpis z mikrobloga

@89sherlock89: #nikon #p900 #fotografia #podroze #pomocy #aparat

Wykopki proszę o pomoc, może ktoś zna się na rzeczy. Miesiąc temu zakupiłem aparat Nikon p 900. Jestem obecnie w podróży poślubnej w Tajlandii po 4 dniach fotografowania, aparat przestał działać / najpierw poziome różnokolorowe kreski na wyświetlaczu, obecnie wyświetlacz jest czarny, pokazuje jedynie menu opcji focus'a. Podkreślam że aparat nie uległ żadnej usterce mechanicznej, cały czas był noszony w pokrowcu. Kontaktowałem się z Nikon Polska i otrzymałem wiadomość że czas diagnozy/ naprawy to ok. 2 tyg. na terenie Europy, w obecnej sytuacji mi nie pomogą. Czy ktoś z Was jest w temacie i orientuje się jaka może być przyczyna ww. sytuacji i czy naprawa jest skomplikowana? Będę wdzięczny za sugestie, pozdrawiam !
89sherlock89 - @89sherlock89: #Nikon #p900 #fotografia #podroze #pomocy #aparat

Wy...

źródło: comment_pan1ZuPk4dAf8nAi9jM0VkZlOGH6ZA52.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@89sherlock89: gdyby nie linie od focusa to powiedziałbym ze taśma od LCD ale ze widać te linie a #!$%@? się reszta to obstawiałbym niestety matryce aparatu. Rozumiem ze na zdjęciach po wyjęciu karty i włożeniu do kompa pokazuje się to samo?
  • Odpowiedz
W EVF to samo co na wyświetlaczu odchylanym, a na zdjęciu na początku było widać to co na wyświetlaczu. Obecnie nie mogę nawet zrobić zdjęcia , jest dźwięk migawki, po którym aparat się "zawiesza"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@89sherlock89: na fb grupa "nikoniarze", dołącz i zapytaj. Siedzi tam wielu ogarnięty ch ludzi od lat pracujących na tym sprzęcie. Może akurat pomogą.
  • Odpowiedz