Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie odnośnie karty #nvidia Quadro NVS 510.
Widzę że ta karta jest wspierana przez najnowsze sterowniki pod #linux i kosztuje 100zł, więc zastanawiają mnie pewne kwestie;
1. Czy ta karta radzi sobie równie dobrze z akceleracją Video wysokiej jakości jak GTX 1030?
2. Czy karty te będą się wzajemnie wspomagały jak zainwestuję w 4szt?
Bo miałbym tanie 8gb Vram i jak znam Quadro to one bez SLI spokojnie się wspomagały w jednej aplikacji bez względu na rozmiar okna czy ilość monitorów.
#kartygraficzne #pytaniedoeksperta #grafikakomputerowa
  • 19
Jak patrzę na benchmarki to w takiej konfiguracji miałbym wydajność tego GTXa


@majsterV2: Jak ty to niby policzyłeś (tym bardziej z tej gówno strony)? xD

Wymyśliłeś sobie że skoro pierwsza ma 12.1 fps w jakimś gówno teście a druga 60.8 fps to 4x pierwsza = 1x druga? xDDDD
@majsterV2:
1. zdecydowanie nie
2. zdecydowanie nie

z tego co pamiętam to układy NVS były przeznaczone do realizowania ścian złożonych z ekranów i wyświetlania na nich obrazów / filmów. Ew. innych instalacji gdzie miało być podłączonych wiele niezależnych ekranów.
@fervi: @Desseres Wiem, ale akceleracja Video to oddzielny temat niż ilość rdzeni, bo one są do obróbki.
Ta karta jest mocniejsza od karty w moim laptopie który niby ogarnia 4k@60fps, ale podejżewam iż 8 rdzeniowe CPU nadgania temat (chociaż nie widze aby przy akceleracji było specjalnie obciążone).
@majsterV2: No to na 99% się ostro przejedziesz. Z tego co wiem karty Quadro maja lepsze wsparcie w aplikacjach typu CAD, ale te karty mają na tyle mizerną wydajność, że niczym tego nie nadrobią.

I naprawdę nie wiem jakim cudem ich wydajność miałaby się sumować, chyba że w renderingu na CUDA.