Wpis z mikrobloga

#teneryfa #tui która wycieczka najciekawsza: teide/masca + wjazd kolejką, loro park, siam park czy dookoła wyspy? Wybierzcie dwie proszę wg was najlepsze (a może ktoś był na którejś?)
  • 15
@clevage: teide i masca bardzo spoko tylko w autobusie gorąco. No i ja nie wyjechałem na Teide, bo akurat tego dnia zamknęli kolejkę, bo za mocno wiało.
Loro park fajny, ale chyba niekoniecznie jako zwiedzanie grupowe. Ja miałem hotel w Puerto więc poszedłem pieszo. Warto na wejściu ogarnąć gdzie kiedy są te przedstawienia (czy jak to nazwać) i tak zoptymalizować trasę żeby (prawie) wszystkie obejrzeć. Przygotuj dodatkowe parę euro na zdjęcie.
@clevage: nam się Loro podobał. Dzień fajnie spędzony. W siam nie byliśmy.
Byliśmy też pojeździć samochodem po Anadze. Mi się podobało, bo lubię pojeździć po takich drogach, żonie pod tym względem mniej. Ale widoki fajne ;)
@clevage: byliśmy tylko w Puerto na tej dużej obok Loro Parku. Sporo ludzi, czarny drobny piasek, czysto, prysznice, toalety (te akurat słabe).
I na chwilę na tej żółtej przy stolicy wyspy. Też spoko, ale ludzi dużo
@clevage: Masca plus teide, ale moim zdaniem kolejka przereklamowana. Aczkolwiek to za leży od wymagań. Ogólnie to polecałbym wynająć samochód i mieć wywalone na czas organizacji i dostosowywanie się do tego. Pzdr
@clevage: byłem tylko przy dolnej stacji kolejki to było ciepło, ale wyraźnie chłodniej niż na poziomie oceanu. Ale bluzę w plecaku miałem.

Z geografii: temperatura spada średnio o 0,6 stopnia na każde 100 m wysokości. Teide ma 3500: 35 * 0,6 to 21, więc na górze może być 21 stopni mniej niż nad oceanem ;)