Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupuję wybudowany dom z rynku pierwotnego od gościa który wybudował i sprzedaje go jako firma (ale nie jest zarejestrowany jako deweloper), w połowie maja podpisaliśmy notarialnie umowę rezerwacyjną i daliśmy sobie czas na załatwienie papierów - ja załatwiam finansowanie, a on w międzyczasie kompletuje papiery z kierownikiem budowy i załatwia odbiór z nadzoru budowlanego który będzie mi potrzebny do hipoteki).Oczywiście przed podpisaniem umowy sprawdzałem dom z pomocą firmy które świadczy tego typu usługi i wszystko z nim jest ok. Do nadzoru budowlanego złożyli komplet dokumentów początkiem czerwca i ponoć do dnia dzisiejszego nie dostał jeszcze pozytywnej decyzji, mówi że nie będzie chodził dopytywał bo nie chce wkurzać urzędasów bo się zaczną czepiać pierdół. Pytanie - czy może leci w kulki i coś jest nie tak i PIP nie chce wydać pozytywnej decyzji jeśli chodzi o odbiór budynku? Przeczytałem już wiele artykułów na ten temat, niestety większośc skupia się tylko na tym co jest potrzebne do takiego odbioru w kwestii formalnej i że urząd ma 21 dni na wydanie decyzji, więc opcje są dwie - 21 dni to mit i trwa dłużej lub w moim przypadku jest coś nie tak i sprawa ciągnie się 3 miesiące. Macie z tym jakieś doświadczenia? #budownictwo #budowadomu #dom
  • 3
@cebuIak: a czy to ma jakieś znaczenie w tym przypadku? Moje wątpliwości dotyczą terminu w jakim PINB (nie PIP jak omyłkowo napisałem w poście wyżej) rozpatruje wnioski o zakończeniu budowy i czy któryś z Was może miał z tym do czynienia i mógłby powiedzieć czy to normalne