Wpis z mikrobloga

Hej nocna, smutne wieści na fb i stanowisko właścicieli, że kot na smyczy jest biedny....skłoniły mnie do refleksji...
są tu jacyś posiadacze wychodzących kotów?
Pamiętajcie, że wychodzące koty są szczęśliwe
dopóki nie rozjedzie ich samochód
wtedy są martwe

nawet z tym nie dilujcie, albo kupcie kotom smycz
  • 13
  • Odpowiedz
@kapral_szymcio: wtedy też może się wiele stać. Ktoś może kota ukraść, ktoś go może skatować, może go zagryźć bezpański pies albo inna zwierzyna. Ja bym oszalała ze strachu, gdybym nie wiedziała co się dzieje z moim zwierzęciem i gdzie się ono znajduje. Na szczęście nie mam kota, a psa, który był wiejskim łazikiem, ale został odmieniony przeprowadzką do miasta... Brak podwórka skutecznie ograniczył ucieczki... niemożliwe
  • Odpowiedz
@kt13: Podczas budowy domku musieliśmy przeprowadzić się do bloku na rok, wtedy nasza kotka przechodziła coś w rodzaju depresji jeżeli takie coś istnieje wśród zwierząt XD Po tamtym okresie nie miałbym serca zamykać tej dzikuski. Zresztą codziennie przynosi coś upolowanego z lasu, zaczynam się bardziej bać o te wszystkie ptaszki i zające XD
  • Odpowiedz
@kt13: Może i tak, ale wydaje mi się że to wszystko zależy od temperamentu kota, niektórym jest dobrze siedząc w domu leżąc w łóżku, a inne jak moja kotka musza się wyszaleć na zewnątrz ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kt13: mnie to zawsze zastanawia, że na wiejskich lub szosowych drogach, gdzie samochody jeżdżą rzadko, koty potrafią przebiegać tuż przed samochodem, pomimo że gapią się na niego już z daleka. To jakaś pogoń za adrenaliną.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kt13: Ciebie też ktoś może napaść, zgwałcić itd. to zamkniesz się w klatce i nie będziesz wychodzić z domu? Ludzie... ogarnijcie się. Kot to wolne zwierzę i potrzebuje przestrzeni i wolności. Trzymając go jak niewolnika robisz dobrze sobie a nie jemu...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Trrrrrrrr dlatego zachowuje podstawowe środki ostrożności, nie wiem czy koty to robią, biorąc pod uwagę że codziennie dostaje informacje o rozjechanym kocie który należał do osoby chcącej dać mu trochę wolności to chyba nie.
  • Odpowiedz