Wpis z mikrobloga

Powysyłałam dziś następną porcję CV.
Pracuj.pl informuje, że na każdą z ofert wpłynęło ponad 100 zgłoszeń! ;<
Ja nie wiem na co były praktyki, koło naukowe i uje wie co jak pracodawca wymaga i tak umiejętności, których się nie zdobędzie na studiach (zapomnij studencie, że dotkniesz tej aparatury choćby małym palcem), a jedynie w innej pracy (zapomnij, my też wymagamy tej umiejętności).
#szukampracy #lodz
  • 11
  • Odpowiedz
@DonMontana: Możesz nie wierzyć, ale ja już jestem na granicy całkowitej utraty wiary w siebie i zeszmacenia się za 2250zł brutto na trzy zmiany z dojazdem na półtorej godziny, bo w końcu praca "w zawodzie". Nie interesuje mnie wyprowadzka. Niebieski ma tu firmę, wynajmujemy okazyjnie mieszkanie...
  • Odpowiedz
@DonMontana: @DonMontana: studia bardzo fajne, szkoda tylko, że przeładowane teorią a okrojone praktyką ;) Ale z drugiej strony, jeśli połowa urządzeń kosztuje tyle co dobry samochód z salonu to nie dziwię się, że nie pozwalają studentom tykać. Nasze OC sięga do 10000zł
  • Odpowiedz
jestem na granicy całkowitej utraty wiary w siebie i zeszmacenia się za 2250zł brutto na trzy zmiany z dojazdem na półtorej godziny, bo w końcu praca "w zawodzie"


@kt13: Prawie w każdej branży tak jest, dlatego tak niewielka ilość absolwentów się przebija.
  • Odpowiedz
@r4do5: teraz zaluje ze robiłam studia, mogłam zrobic papierek z filozofii czy czegoś i tez mieć takie same szanse do korpo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kt13: w Łodzi jest straszna #!$%@? ze znalezieniem pracy w zawodzie, niestety ale najrozsadniesza opcja to się stąd wyprowadzić, co sam mam zamiar zrobić po skoncczeniu studiów, z bólem serca bo uwielbiam to miasto, no ale ciężko jest znaleźć tu cokolwiek sensownego... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Teraz pracodawcy mają co prawda kija nie powiem gdzie ale i tak są ludźmi i czasami trzeba im pomóc zdecydować. Ja bardzo przykładam się do treści maila z załącznikami i listu motywacyjnego, do tego mam profesjonalne zdjęcie. Samo to już daje spory dystans między innymi kandydatami, a dodatkowo dobre CV. Ja nie mam wiele doświadczenia, nie umiem w photoshopa i korzystam z kreatora CV na pracuj.pl i wygląda elegancko i łatwo się
  • Odpowiedz