Wpis z mikrobloga

@Canpake Panele dasz radę. Płytki? Najlepiej potrenuj układanie w łazience albo wc (tam najłatwiej ukryć pomyłki). Ważne, żeby używać krzyżyków i równo dociskać.
@Canpake: Panele z palcem w ...( ͡° ͜ʖ ͡°). Płytki - zależy jaki format i jakiej jakości płytki. Odpal youtube i kup system do układania płytek i lecisz z tematem.

Ja, nie mając nigdy nic wspólnego z budowlanką - kupiłem dom w stanie surowym zamkniętym i sam zrobiłem elektrykę, tynki, część posadzek, ocieplenie poddasza, regipsy, gładzie, malowanie, płytki, panele itd. Trochę cierpliwości i dokładności.
@jacekres A ktoś po tobie sprawdził tę elektrykę?
O ile wykończeniówka to efekt głównie wizualny to prąd to sprawa poważna. Byłem świadkiem jak pewna osoba robiła sama wg różnych poradników i przy awarii bojlera wyszło, że ponad rok tylko dzięki szczęściu nie doszło do tragedii ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@spidero To klasycznie - na zapałki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Canpake: Z tego co remontowałem mieszkanie samemu z teściem to najwięcej trudności sprawiły płytki na ścianie - pamiętaj by dobrze wszystko wymierzyć, bo nie każda ściana jest zawsze ideolo prosta, szczególnie jak robisz płytki pod sam sufit :D
@Canpake: panele jeszcze ogarniesz ale i tak czy to ma sens? Zamawiajac z montazem masz vat 8 nie 23%. Wychodzi nie wiele drozej. Masz juz narzedzia? Jak nie to wyjdzie ci kosztowo to samo. A jak #!$%@? to bardzo poplyniesz. Dodatkowo: masz czas sie z tym bawic? Mi jeden fachowiec sam w 8 godzin ulozyl 50 metrow paneli. Pieknie dociete.
O ile wykończeniówka to efekt głównie wizualny to prąd to sprawa poważna. Byłem świadkiem jak pewna osoba robiła sama wg różnych poradników i przy awarii bojlera wyszło, że ponad rok tylko dzięki szczęściu nie doszło do tragedii ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@veldrinn: Jeśli chodzi o elektrykę - robiłem instalacje w przemyśle, uprawnienia SEP mam i "trochę" się znam ;) Pierwszy raz jednak układałem kable i robiłem rozdzielkę
@Canpake: dasz radę, w necie jest mnóstwo materiałów do nauki. Jak coś zrobisz źle, to zdemontujesz i zrobisz od nowa, i tak Ci sie to opłaci.
I rada ode mnie - nie żałuj kasy na narzędzia