Wpis z mikrobloga

(Wpis nr. 196)
Zanim doczekamy się jego obiecywanego od lat remake'u (jeśli w ogóle powstanie) w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" przypomnę film fantasy, można powiedzieć taką nieformalną cz. 3 klasycznego "Conana 1-2", czyli...

" Czerwona Sonja " aka "Rudowłosa Sonja" (Red Sonja, 1985)

W rolach głównych Brigitte Nielsen (ówczesna żona Sylwestra Stallone) oraz Arnold Schwarzenegger.
Muzyka Enio Morricone.

**Bezwzględna wiedźma Gedren niepodzielnie rządzi całym barbarzyńskim światem. Podczas kolejnej wojennej wyprawy najeżdża miasto Hablac, by zdobyć magiczny talizman dający nadzwyczajną moc. Zabija dotychczasową właścicielkę - kapłankę i strażniczkę potężnego artefaktu - Varnę i kradnie magiczny przedmiot. Siostra zamordowanej Varny, wojowniczka znana jako Czerwona Sonja (Brigitte Nielsen), postanawia ją pomścić i odzyskać talizman. W tym celu gromadzi wokół siebie drużynę wojowników z legendarnym mistrzem miecza Kalidorem (Arnold Schwarzenegger) na czele i wraz z nimi wyrusza przeciwko Gedren.**


Co prawda film został zjechany przez krytyków, a i widzowie też dość słabo go ocenili, ale patrząc z przymrużeniem oka, to typowe heroic fantasy lat 80-tych, wg powieści Roberta E. Howarda, twórcy Conana.

Zwiastun po polsku.

Strona Filmweb.

Film on-line, 1080p, lektor, cda. [- LINK -]

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#fantasy #filmnawieczor #ogladajzwykopem #nostalgia #gimbynieznajo #wykopplus30club

Montago - (Wpis nr. 196)
Zanim doczekamy się jego obiecywanego od lat remake'u (jeśl...

źródło: comment_lC464FE0UthKwRABqWiQRFjGN32oUAL4.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiam czyli oglądałem jakiś film w stylu komiks fantasy, i nie kojarzę.


@Montago: Tu mogę Cię zapewnić z 99% pewnością że oglądałeś...


Tak się zastanawiam czyli oglądałem jakiś film w stylu komiks fantasy, i nie kojarzę. Może RS pod tym względem będzie interesująca, ale czy cały film w takim stylu wypali? I gdy większość postaci będzie pewnie LGBT?
contrast - > Tak się zastanawiam czyli oglądałem jakiś film w stylu komiks fantasy, i...

źródło: comment_igrq5XGQbYaZNZm13YElJ18ldLEODpPS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W 100% oglądałem, choć tylko pierwszą część, ale nawet przez sekundę nie pomyślałem, że to fantasy :P

Historyczny, kostiumowy, wojenny, przygodowy - to mi na myśl przychodzi w związku z filmem ;)


@Montago: : Historyczny, kostiumowy, wojenny, przygodowy i fantasy :)
  • Odpowiedz
@Montago:
Dobry film. Z takim urokiem tamtych lat.

Jako ciekawostkę podam, że Arnold myślał, że jego rola będzie mała, takie cameo. A Tak pocieli film, Że zrobili z niego postać drugoplanowa, a na plakatach był nawet bardziej eksponowany niż główna aktorka. Arnold narzekał na film, co dzisiaj wydaje się śmieszne, bo film naprawdę dobrze się ogląda, a te gówna w których gra ostatnio Arnold to powodują, że człowiek załamuje ręce...
  • Odpowiedz