Wpis z mikrobloga

Powiedzmy, że mam taki problem w reaccie. Mam otwartego diva z emotikonami i chcę go zamknąć, jeśli użytkownik kliknie gdziekolwiek poza tym divem.

Czy lepiej wg was napisać do tego obsługę samemu czy pobrać np. ten moduł? https://github.com/airbnb/react-outside-click-handler

Bo ja bym napisał samemu, bo w jQuery to kilka linijek.
A mój brat raczej ściągnąłby ten moduł. I się zastanawiamy kto ma rację xd

#programowanie #naukaprogramowania #frontend #webdev
  • 7
  • Odpowiedz
@trevoz: tu nie ma co rozwijać. Czas to pieniądz, zrobisz więcej w krótszym czasie - szef zarobi na Tobie więcej, a czy projekt będzie wolną kobyła czy nie to nie ważne, musi spełniać założenia projektowe.
Z punktu widzenia technicznego Ty masz rację. Bez sensu ściągać moduł do czegoś co można customowo zrobić bardzo dobrze.

Jest taki dowcip: ilu programistów potrzeba do wkręcenia żarówki? Jednego, ale musi zainstalować 100 paczek npm.

Tu
  • Odpowiedz
@trevoz: pan @passage ma rację. Zgadzam się też, że w tym przypadku lepiej zrobić samemu, ten komponent napiszesz w 10-15 linijkach.

Zauważcie, że można też wpaść w pułapkę pisania wszystkiego "dobrze", przez siebie. Twój kod też waży, może ktoś w paczce napisał to prościej/lepiej. Rozsądek najważniejszy.

Polecam takie narzędzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@passage: też nie do końca bo np. paczka może od razu być otestowana, napisana przez bardziej doświadczonego programistę, może obsługiwać starsze przeglądarki i Ty już nie musisz sobie zaprzątać tym głowy. Więc nawet z technicznego punktu widzenia może być tak, że lepiej ściągnąć paczkę niż pisać coś co i tak nie połapie wszystkich case'ów
  • Odpowiedz